Pühapäev, 4. detsember Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saaremaa Valsist võib saada linnugripihaigla (12)  
  Kui linnugripist peaks puhkema inimeselt inimesele nakkav pandeemia, võib 150-kohalisest spaahotellist Saaremaa Valss saada haigla seda rasket haigust põdevatele patsientidele.

Idee Saaremaa Valssi vajadusel linnugripihaiglana kasutada käis kriisikomisjoni linnugripialasel nõupidamisel välja komisjoni esimees, maavanema kt Hans Teiv.

Hotelli haiglana kasutamine tõusis päevakorda pärast seda, kui Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu ütles, et Kuressaare haigla suudab vastu võtta üks kuni kaks linnugrippi nakatunud patsienti, kes paigutatakse isolaatorisse.

Kuhu panna kliendid?

Sarapuu pidas pandeemia puhkemise korral oluliseks spetsiaalse haigla avamist, sest vastasel korral oleks tavahaigla töö häiritud.

Saaremaa Valssi haldava AS Kuressaare Sanatoorium juhatuse esimees Toivo Ast ütles maakonna kriisikomisjoni ideest kuuldes, et selles pole üldse küsimust, sest Saaremaa Valss asub Kuressaare haiglast sajakonna meetri kaugusel.

“Kuna hotellis töötavad ka haigla arstid, ei saa siin mingit kaksipidi mõtlemist tekkida,” lausus Ast. Ainus probleem tekib juhul, kui pandeemia peaks puhkema aprillis või hiljem, sest alates aprillist on Saaremaa Valsi täituvus praktiliselt sada protsenti.

“Me tegeleme grupiturismiga ja meil on lepingud. Päris nii ei saa, et ühed välja ja teised sisse,” rääkis Ast. Turismihooajal jääb Saaremaal puudu 500–800 majutuskohta. Tekib küsimus, kuhu hotelli kliendid paigutada. “Kas nagu Vene ajal kooli võimlemissaalidesse mattide peale? Klient, kes on kauge maa ära sõitnud ja raha maksnud, külma sõjaväetelki magama ei lähe,” nentis Ast.

Ta tõi näite möödunud aasta jaanuaritormi kohta, mil üleujutuse ajal ei olnud inimesi kusagile saata, sest lennu- ja praamiliiklus katkes. Kuressaare Sanatooriumi juhi sõnul peaksid linnugripi puhkemise korral tegutsemise koordineerimisega seotud inimesed vanadest aegadest õppust võtma.

“Saaremaa oli Põhjasõja ajal ainuke katkust puutumata paik, kuid viimased põgenikud, kes Lätist Eestisse rändasid, tõid katku Saaremaale,” meenutas Ast.

Ametnikele koolitust

Kuressaare linnaarsti Juri Zabellevitši sõnul ei saa iga aevastamise korral panna kohe linnugripi diagnoosi kahtlust. Enne pandeemiat peavad tekkima juhtumid, et viirus kandub inimeselt inimesele. “Kui suudame rahvale selgeks teha, et nad linde ei puutuks, hoiame ära inimeselt inimesele kanduva linnugripi,” ütles Zabellevitš.

Kriisikomisjoni nõupidamisel lepiti kokku, et esmase politseinike, päästjate ja teiste vajalike ametnike koolituse korraldab veterinaarkeskus. Kõigepealt on vaja koolitust laekunud kõnede vastuvõtjatele ning seejärel linnugripi koldesse sisenejatele.

Vt ka www.linnugripp.ee
 
  Ahto Jakson Meie Maa 08-03-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Märts 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Barbara, Barba, Parba, Varve, Varje, Varju 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3377 Veebimajutus: www.eq.ee