Teisipäev, 21. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Aasta naine on Ellen Kask (3)  
  Eile pärastlõunal kuulutas Saaremaa EENA klubi Kuressaare Raekoja saalis Saaremaa aasta naiseks 2005 Kuressaare Gümnaasiumi õpetaja, ligi kümme aastat esinaisena Naiskodukaitse Saaremaa ringkonda juhtinud Ellen Kase.

42-aastase pedagoogistaa˛iga Ellen Kask on häid tulemusi saavutanud õpetajaametis nii Pihtla koolis kui ka Kuressaare Gümnaasiumis. Tema juhtimisel on tugevnenud ja arenenud Naiskodukaitse Saaremaa ringkond. Ellen Kask on Naiskodukaitse keskjuhatuse liige.

Töö kõrval õppides omandas Ellen Kask pedagoogilise kõrghariduse. Ellen Kase abikaasa Peeter Kask on kaitseliitlane. Neil on täiskasvanud poeg. Ellen ja Peeter on kahele lapsele vanavanemad.

1998. aastal valiti ta aasta õpetajaks, 1997. aastal omistati Saaremaa ringkonna juhile Naiskodukaitse teenetemärk, 2003. aastal sai Naiskodukaitse Lilleõie IV klassi aumärgi ja möödunud aastal võttis saarlanna vastu Lilleõie III klassi aumärgi ja Kaitseliidu III klassi teenetemedali. Ka kaitseliitlaste ühenduse Linnus veteranide kuldrist on teenekale naiskodukaitsjale omistatud.

Peeter Kask on abikaasale annetanud Valgeristi daami märgi, mida Valgeristi kavalerid saavad kinkida vaid ühele daamile.

KG õpetajana lööb Ellen Kask kaasa üleriigilises naiste ümarlauas. Oma pedagoogioskusi on ta rakendanud ka koostöös koolituskeskusega Osilia Eestis elavate venekeelsete laste koolitamisel. Politseiga koos on Ellen Kask mitu suve korraldanud poiste laagreid, suunates kasvandikke seadusekuulelikkusele.

Ellen Kask on toimetanud ka mitu trükist. Vene filoloogina on ta õpihimulistele koostanud mitu õpiraamatut. Üheks suuremahulisemaks tööks oli Naiskodukaitse ringkonna ajaloo kirjutamine.

Nüüd, kus Ellen Kask on end taandanud ringkonna juhtimisest, soovib ta koondada kõrgharidusega naised akadeemilisse seltsi Naiskodukaitse egiidi alla.

Saaremaa aasta naine 2004 Sirje Ellermaa kinnitas Ellen Kasele rinda spetsiaalselt selleks tehtud kunstnik Tiiu Aru rinnanõela.

Suupisteid pakkus Pilguse mõis. Õnnitlejate hulgas olid nii maavanema kohusetäitja Hans Teiv, Kuressaare linnapea Urve Tiidus, KG direktor Toomas Takkis, Ellen Kase praegused ja endised õpilased, sõbrad ning tuttavad.
 
  Aare Laine Meie Maa 09-03-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Märts 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Pent, Pendo, Küllo, Külvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 5093 Veebimajutus: www.eq.ee