Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaares korterelamute ehitamise buum (15)  
  Korterelamute rajamine Kuressaarde saavutab lähiaastail viimaste aastakümnete kõrgtaseme, sest linna erinevates paikades kerkib või on kerkimas ligi 30 korterelamut.

Suurimad projektid on golfiväljaku juurde Merikotka tänavale ning Pihtla teele planeeritud elamukvartalid, kuhu kavade kohaselt rajatakse 16 korterelamut enam kui 200 korteriga. Samas on mitmed firmad võtnud endale märksa tagasihoidlikumad plaanid ning kavandavad rajada näiteks kuni 10 korteriga elamuid. Nii on lähiajal kerkimas uued korterelamud Vallimaa, Tolli, Pikk, Martin Körberi ja Lasteaia tänavale.

Korterelamuid kerkib kui seeni pärast vihma

Vallimaa tänaval olevale tühermaale rajab Tallinna firma OÜ Nevilar kolm 39 korteriga elamut. "Alustame ehitustöödega kuu lõpus ja ehitusajaks oleme planeerinud kuus kuud," lausus OÜ Nevilar juhatuse liige Enn Sarna. "Kuigi ehitame krundile kolm galeriitüüpi maja, moodustavad nad ühtse elamukompleksi."

Kaks maja on kolme- ning üks neljakorruseline. Korterite hinnad jäävad Enn Sarna kinnitusel Kuressaare hinnaklassi. Klientidele pakutakse kahte korterite viimistlustaset- tavatüüpi ja eksklusiivset siseviimistlust. "Huvi korterite vastu on olnud väga suur, kuigi me pole neile reklaami veel teinudki," kinnitas Enn Sarna.

Tolli tänav 12 tühjana seisvale krundile rajatakse kaks korterelamut. Baltcom Trade juhatuse liige Erich Arro lausus, et arhitektid tegelevad praegu hoonete projekteerimisega. "Ühte korterelamusse tuleb 8, teise 3- 4 korterit, sõltuvalt arhitektide pakutud ruumilahendusest," sõnas Arro. Tema sõnul on ala detailplaneering tehtud ning välja on kuulutatud arhitektuurikonkurss, mis lõpeb 31. märtsil.

"Kopa tahaks augustis maasse lüüa ja sellisel juhul võiks järgmiseks suveks valmis olla," lisas Erich Arro.

Elamutesse tulevad valdavalt 2- ja 3- toalised korterid. 2- toaliste suurus on 50- 60 ning 3- toalistel 90 ruumeetrit.

Martin Körberi 2 krundile rajatakse 12 korteriga elamu, mida ehitab Primus PR OÜ. Tellija, Tallinna firma OÜ Casacrande juhatuse liige Toomas Kapsta ütles, et korterite suurus on 50-80 ruutmeetrit.

"Korterite hinnast on veel vara rääkida, kuna me pole aktiivselt projekti reklaaminud ega müügitööd teinud," selgitas Kapsta. "Samas eeldan, et umbes 60 protsenti korteritest soetavad endale välismaalased, eelkõige soomlased."

Toomas Kapsta kinnitusel on Kuressaare väga perspektiivikas elamuehituspiirkond. "Pärnu ja teised kuurortlinnad on ületähtsustatud, Kuressaares näen suurimat arengupotentsiaali," lisas ta.

Raskejõustikumaja saab uue rakenduse

Firma Traiver Haldus OÜ kavandab rajada endisesse raskejõustikumajja aadressil Pikk tänav 4 korterelamu kümnekonna korteriga. "Ajagraafik sõltub suuresti muinsuskaitse otsusest, sest esimest projekti muinsuskaitse heaks ei kiitnud ning nüüd oleme esitanud uue projekti," lausus firma juhatuse liige Mati Tasa. Tema sõnul on endise raskejõustikumaja esimesele korrusele planeeritud äripind, teisele ja katusealusele korrusele aga kümmekond korterit.

"Kuna asjaajamine võtab veel aega, ei toimu hoonega enne sügist midagi," sõnas Mati Tasa. Tema sõnul tulevad majja 30- 60 ruutmeetri suurused korterid, valdavalt 2- 3 toalised. Korterite hind on veel väljakujunemata, see sõltub, millisel kujul õnnestub projekt realiseerida.

Traiver Haldus OÜ ehitas möödunud aastal korterelamu ka raskejõustikumaja kõrvale ning Mati Tasa sõnul on vaba veel vaid üks korter. "Huvi on olnud väga suur, sest asukoht on ideaalne- pargi ääres ja samas kesklinnale nii lähedal," ütles ta.

Korterelamu Vene kiriku taha

Firma Primus PR OÜ soovib kevadel alustada Vene õigeusu kiriku ja hambapolikliiniku vahelisele alale Põik tänav 1a krundile 6 korteriga elamu ehitust. Polikliiniku taga olev Moonsund Shippingu endine kontorihoone lammutatakse ja selle asemele kerkib korterelamu.

"Elamu peaks valmima järgmiseks talveks, korteri hinnad on Kuressaare keskmise turuhinna tasemel," ütles firma juhataja Priit Riim.

Firma Euro Kinnisvaraarendus OÜ plaanib Linnahotelli vastu Lasteaia 8 krundile rajada samuti korterelamu(d). Firma esindaja Tõnu Kase sõnul ei saa veel täpsematest plaanidest rääkida, kuna firmal on vaja enne kooskõlastada muinsuskaitse eritingimused. "Enne tingimuste kooskõlastamist ei saa täpselt öelda mitut elamut ja korterit me planeerime ning kuhu täpselt planeerime," selgitas Tõnu Kask.

Kuressaare Sõnumitele teadaolevalt on kavandamisel ka korterelamu Kalevite Kodu taga olevale krundile ja kaks korterelamut Marientali Saarte Teedevalitsuse peahoone vastas olevale tühermaale. Mõlemad projektid on algusjärgus.
 
  Kuressaare Sõnumid 09-03-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Märts 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Laido, Leido, Leidur, Luulik 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2769 Veebimajutus: www.eq.ee