Teisipäev, 21. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Pussitaja ilmus ise politseisse (37)  
  Pühapäeva öösel Kuressaare kesklinnas 25-aastast meest mitu korda noaga löönud pussitaja ilmus esmaspäeval politseisse, kus ta kuriteos kahtlustatavana kinni peeti.

Pussitaja isik oli politseile teada juba pühapäeval, mil helistati tema sugulasele ja paluti noormehel politseisse ilmuda. Sel päeval ta sinna ei tulnud, kuna otsis endale kokkuleppelist kaitsjat.

Kergendav asjaolu

Esmaspäeva lõuna ajal läks Andres (22) politseisse, kus ta raske kehavigastuse tekitamises kahtlustatavana kinni peeti ja üle kuulati. Süü ülestunnistamisele ilmumine on karistust kergendav asjaolu. Kas seda saab praegusel juhul rakendada, jääb edaspidi politseiuurija ja prokuröri otsustada.

Varem varguse eest kohtulikult tingimisi vangistusega karistatud mees jäi 48 tunniks politsei arestimajja.

Ringkonnaprokurör Svetlana Maripuu kohtule taotlust, pussitaja seaduse järgi lubatu piires kuueks kuuks vahi alla võtta, ei esitanud. “Ei ole alust arvata, et ta hakkaks uurimisest kõrvale hoiduma või paneks toime uusi kuritegusid,” põhjendas prokurör.

Andres vabastati eile politsei arestimajast ja uurija kohaldas tema suhtes tõkendit “elukohast lahkumise keeld”. Mees ei tohi ilma uurija, prokuratuuri või kohtu loata oma elukohast kauemaks kui üheks ööpäevaks lahkuda.

Keerukas juhtum

Prokuröri sõnul ei ole pussitamise näol tegemist nii lihtsa juhtumiga nagu pealtnäha paistab, et üks mees läks ja lõi teist noaga.

Pärast pussitamist viis noahaavadega 25-aastase mehe Kuressaare haiglasse takso, mitte kiirabi.

“Mida kiiremini inimene arstide hoole alla saab, seda parem,” vastas prokurör küsimusele, miks kiirabi ära ei oodatud. Helikopter toimetas eluohtlikus seisundis patsiendi Tallinna haiglasse.

Mis asjaoludel noaga löömine Kuressaare kesklinnas aset leidis, peab välja selgitama uurimine. Praegu ei saa veel öelda, kas tegemist oli enesekaitsega, hädakaitsepiiride ületamise või hoopis millegi muuga. “Kõikide asjaosaliste teod võetakse luubi alla. Kui need on seadusega vastuolus, vastutab igaüks ise oma teo eest,” kinnitas prokurör.

Kommenteerijad vastutusele

Portaalis saarlane.ee oli eile õhtuks pussitamisteemal kirjutatud üle 200 kommentaari. Nii mõnedki viitasid kampadevahelisele arveteklaarimisele. Pakuti välja ka pussitamist enesekaitseks taksost välja tirida üritanud kamba vastu. Leidus ka selliseid kommenteerijaid, kes ähvardasid pussitajale kätte maksta. Kuressaare politseijaoskonna kriminaaltalituse komissari kt Veigo Väli ütles, et politsei tutvub artikli kõigi kommentaaridega.

“Juhul, kui portaalist leitakse kellegi kohta solvavaid või ühiskondlikku vaenu õhutavaid kommentaare, on alus kriminaalmenetluseks olemas,” lausus Väli.

Sama meelt oli ka prokurör Maripuu. Sündmuste kohta erinevaid versioone välja pakkunud kommenteerijate kohta lausus prokurör: “Neil, kes ei ole toimuvaga kursis, ei tasu arutleda asjade üle, millest nad tegelikult ise midagi ei tea.”
 
  Ahto Jakson Meie Maa 16-03-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Märts 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Pent, Pendo, Küllo, Külvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4775 Veebimajutus: www.eq.ee