Pühapäev, 4. detsember Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Muhu saab tervet saart katva internetiühenduse (8)  
  Muhusse ASi Norby Telecom poolt tänavu rajatav interneti raadiovõrk loob püsiühenduse ja tasuta omavaheliste telefonikõnede võimaluse kõikidele saare majapidamistele ja ettevõtetele.

Maapiirkondade interneti-seerimise programmi „KülaTee3” raames võitis riigihanke “Saare maakonnas interneti püsiühenduste teenuse ostmine” Muhu saare osas AS Norby Telecom.

Saare maavalitsuse majandusosakonna peaspetsialist Marek Raud märkis, et kõnealune programm on mõeldud nn turutõrke piirkondade jaoks, kus seni püsiühenduse võimalust ei pakutud.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) eestvedamisel loodud programmi finantseeritakse riigieelarvest 20 miljoni krooniga, vastava omavalitsuse eelarvest ning parimaks osutunud teenusepakkuja omafinantseeringust.

Hange nurjus

Muhu internetihanke maksumus oli 300 000 krooni, millest viiendiku paneb kohalik omavalitsus. Kogu Saare maakonna püsiühenduse hanke mahuks oli kokku ette nähtud 1,25 miljonit. Kuid et esialgsed pakkumised ületasid selle summa kolme-nelja- kordselt, tunnistati Saaremaa osas hange nurjunuks.

Muhu vallavanem Tiit Peedu märkis, et kogu saare internetiseerimine oli Muhus üks valimiseelseid lubadusi.

“Meil on 52 küla, mõnes neis vaid üks-kaks püsielanikku. Aga suvel on meil rahvast kui palju. Kuna Muhu on nii kompaktne, siis saab ühenduse ühe masti baasil ära lahendada. Me oleme otsekui riik riigis,” rääkis vallavanem.

Marek Raud märkis, et pakkumise kriteeriumide järgi ei tohi rajatavas võrgus kliendi liitumistasu ületada 1000 krooni ja kuutasu, sõltuvalt ühenduse kiirusest, 500 krooni.

Tiit Peedu sõnul võib teenus esmapilgul tunduda küll kallis, kuid interneti püsiühendusega kaasnevad mitmed lisavõimalused.

“Pärast selle võrgu käivitamist saame näiteks vallas kõik inimeste omavahelised kõned teha tasuta. Ja alternatiivina jääb ju ühenduse kasutamine telefoniliine pidi,” lisas ta.

Saaremaal uus hange

Norby Telecom hakkab internetiühendust pakkuma ka Ida-Virumaal, Viljandimaal, Järvamaal ja osas Lääne-Virumaa piirkondades. AS Elion Ettevõtted hakkab internetiseerima Harju ja Lääne maakonda. Jõgeva maakonna internetiseerimise hanke võitis AS Kernel.

Praegu on pooleli hange Hiiumaal, kus omavahel võistlevad Norby Telecom ja Elion. Rapla maakonnas interneti püsiühenduse teenuse loomise ostmiseks on pakkumismenetlus Networks Operations OÜ vaidlustuse tõttu peatatud.

Uus hange korraldatakse Saare maakonna, välja arvatud Muhu saar, ja osa Lääne-Virumaa piirkondade internetiseerimiseks.

Järgnevalt plaanib RIA maakonna internetiseerimise hanke välja kuulutada Tartumaal. Aasta lõpuks peaks olema täidetud “KülaTee 3” eesmärk – katta 90 % Eestist püsiühendusega.
 
  Mehis Tulk Meie Maa 24-03-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Märts 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Barbara, Barba, Parba, Varve, Varje, Varju 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3482 Veebimajutus: www.eq.ee