Pühapäev, 5. detsember Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 19:20
Temperatuur: -11.8°C
Õhurõhk: 765.5 mmHg
Õhuniiskus: 88 %
Tuule kiirus: 4 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Hiiumaa kooliteatrite päev  
  Kõrgessaare Tervisemaja kammersaal oli pühapäeval, 2. aprillil noorte näitlejate päralt. Kammersaalis etendus kaheksa erinevat lavastust, millest valiti välja kolm, mis lähevad Hiiumaad esindama üleriiklikule kooliteatrite festivalile.

Tegelikult algas kooliteatrite päev varem, kui tegijad ja huvilised Kõrgessaares kokku said. Nimelt andis Kärdla nukuteater oma etenduse “Okasroosike” ˛üriile statsionaaris. Pool tundi enne keskpäeva alustati Kõrgessaares.

“Sinise päikese” tõi Paladelt kaasa kooli näitetrupp Helju Petsi juhendamisel. Helju Pets on kooli noorte näitlejatega töötanud juba 1994. aastast alates ja toonud lavale 15 etendust. Hulgaliselt on käidud ülevaatustel ning festivalidel, kust on kaasa toodud nii mitmeidki auhindu. Tegijad ise ütlevad, et “Sinine päike” on just selline, nagu ta on. “Kui õpilane näeb päikest sinisena, siis peavad nägema seda ka õpetajad. Kooliprobleemid, millest tavaliselt vaikitakse, on kuskil olemas,” arvavad tegijad etendusest ise.

Esimest korda oli teiste kooliteatritega mõõtu võtmas Kõrgessaare Tervisemaja näitering Rosilje Saame juhendamisel. Nemad tulid näitama “Vigaseid pruute”. “Meie trupp koosneb Lauka põhikooli õpilastest,” ütles juhendaja Rosilje Saame. “Eks meil hirmud olid, sest me pole ju varem kooliteatrite päeval käinud. Õppisime palju ja saime innustust. Nüüd on vaja leida võimalusi, kus noored saaksid rohkem üles astuda ja ennast näidata,” lisas ta.

Suuremõisa põhikoolist oli väljas õpetaja Külli Kreegi oma õpilastega. “Meie trupis on ühe liitklassi lapsed. Me õpime kooliaasta jooksul kaks-kolm etendust,” ütles õpetaja Külli Kreegi. Sel korral olid nad kaasa toonud etenduse “Koll Kalli”.

Kärdla noortekeskuse “Jeerum, kui hea laps” sai alguse projektist “Ideest etenduseni”. Enamikul noortest lavakogemus varem puudus, kuid tahtmine oli suur ning sellest tahtmisest kujuneski välja näitering. Etenduse aitas näitlejatel lavale tuua noortejuht Mari- Liis Leivalt.

Palade kool oli väljas veel teisegi trupiga. Kooli VI klassi tüdrukud Elis Kiini eestvõttel tõid lavale oma versiooni “Punamütsikesest”.

Käina gümnaasiumi kooliteater otsustas sel korral koos Vares Villuga reisida maailmalõppu. Sel teel saatsid neid juhendajad Tiia Korv ja Mari Paesüld.

Kärdla kultuurikeskuse näitetrupp Koit Randuse juhendamisel tõi kaasa “Hiired tuules”. “Idee seda lavastada idanes juba aasta,” ütles juhendaja Koit Randus. “Pika prooviperioodi jooksul jõudsid vahetuda mitmed näitlejad, kuid täna ollakse laval ja tulevikus soovime etendust ka Villalao laval maha mängida.”

Siis tuli ˛ürii kord. Sel aastal juhatas ˛ürii tööd Viljandi kultuuriakadeemia draamaõpetaja eriala tudeng Karin Parts. ˇüriisse kuulusid veel Kaja Hiis Kärdla linnavalitsusest ja Ly Meldorf Käina vallavalitsusest. Lyl on ka endal näitleja- ja näidendite kirjutamise kogemus Käina näitetrupis Odra Iva. Veel aitasid tegijaid ritta seada muinsuskaitseinspektor Dan Lukas ja maavalitsuse konsultant Toivo Rebane.

Päris kaua aega võttis, enne kui kohtunikud otsusest teatama tulid. Sest üsna raske oli otsustada. ˇürii esinaine Karin Parts innustas ja julgustas kõiki noori näitlejaid teatritegemisele truuks jääma. Ta analüüsis truppe ja etendusi ning tõi välja kõige olulisema. Ja siis hakati auhindu jagama.

Parimad kostüümid olid Suuremõisa kooli “Koll Kallil”, parim poiss-näitleja oli Kairo Kuuse Käinast, parim tüdruk-näitleja Hannela Paat Paladelt, parim lavastaja Tiia Korv Käinast, parim lavakujundus oli lavastusel “Hiired pööningul”.

Siis tuli otsustada, kes edasi, riiklikku vooru pääsevad. Nendeks on 1.-3. klassi arvestuses Palade põhikooli “Sinine päike”, 5.-9. klassi arvestuses Kärdla nukuteatri “Okasroosike” ja gümnaasiumi arvestuses Kärdla kultuurikeskuse noorte näitetrupi etendus “Hiired pööningul”.
 
  KADRI PULK Hiiu Leht 04-04-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Selma, Selme 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2244 Veebimajutus: www.eq.ee