Pühapäev, 5. detsember Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 20:10
Temperatuur: -12.3°C
Õhurõhk: 765.7 mmHg
Õhuniiskus: 88 %
Tuule kiirus: 3.5 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare ooperipäevade tulevik sõltub toetajatest (1)  
  Kuressaare ooperipäevade jätkumine on pärast seitsmeaastast praktikat ikka veel suur küsimärk. Ettevõtmise vedaja Ludmilla Toon lubab ooperipäevade korraldamise lõpetada, kui toetuste osas midagi ei stabiliseeru.

“See on turismitoote küsimus – kas Saaremaal on sellist üritust vaja või mitte. Sõnalises mõttes ei ole keegi iialgi kahelnud, aga tegudega ei jõuta hoopiski järele,” räägib festivali kunstiline juht Ludmilla Toon juba 8. aastat üht ja sama juttu.

Toetus on ebapiisav

Linnavalitsuse-poolne
150 000-kroonine toetus moodustab 5 % ooperipäevade
3- miljonilisest eelarvest. Hasartmängumaksu nõukogu poolt on tulemas 100 000, omavalitsusliidult 8000 krooni, riigilt 200 000 ehk umbes 10%. Ülejäänu tuleb saada piletitulust ja sponsoritelt.

Tooni väitel annab üritus iga turisti pealt siinsetele toitlustus- ja majutusasutustele ning kaubandusele tulu ligi 4000 krooni. Kokku on festival toonud Saaremaale üle
24 000 inimese.

“Seni on toetus ebapiisav, kaootiline ja ei garanteeri meile mingisugust kindlust. Osa etendusi jääbki sellepärast tegemata, et ei jõua garantiitasu maksta,” toonitab Toon. “Lavastused tuleb ju vabaõhu ettekandeks kohandada.”

Kokkulepete sõlmimine käib samas juba ülejärgmiseks aastaks.

Kuressaare linnapea Urve Tiiduse sõnul tahab linnavalitsus kindlasti ooperipäevade jätkumist:

“Lahenduste leidmiseks teeme Saaremaa Muusikahariduse Sihtasutusega igati koostööd. Aga eelarve toetuse kasv on järgmise eelarveaasta teema,” ütleb ta.

“Meie asi on üritust elus hoida ja toetajaid juurde leida. Publikuküsitluse põhjal on näha, et huvi meie vastu on väga palju tõusnud. Meie üritust ja meie tööd hinnatakse ning suhtutakse probleemidesse mõistvalt,” leiab Toon. Vabaõhuooperi üritusena on see ainulaadne, samuti regionaalpoliitiliselt oluline.

Tänavu oodatakse Kuressaarde seni kaugeimat külalisteatrit – Odessa Riiklikku Akadeemiast Ooperi- ja Balletiteater Ukrainast. Selles teatris on juhatanud Tšaikovski, tantsinud Anna Pavlova. Sealne ooperikultuur on kõrge tasemega ja rahvusvaheliselt tunnustatud.

Minister laulab ooperit

Kuressaares esitatakse Verdi “Trubaduuri” ja Puccini “Madame Butterfly’d”. Koostöös Ukraina suursaatkonnaga on plaanis festivali ajaks tuua Kuressaarde ukraina kultuuriprogramm: Eestis tegutsevad kollektiivid Vidlunnja ja Zurba ning kunsti- ja käsitöönäitused.

Ooperipäevad algavad galakontserdiga. Leedu suursaatkonna toetusel laulab Leedu kultuuriminister Vladimiras Prudnikovas ja uued leedu ooperitähed. Eelmisel aastal esmakordselt korraldatud Hendrik Krummi konkursil osalejaist esineb galal neli noort eesti solisti: Taavi Tampuu, Kersti Ala-Murr, Anna-Liisa Pillak ja Siiri Tammeleht. Koostöö jätkub Pärnu Linnaorkestriga ja kõlab ka eesti muusika. Tulemas on ka Hendrik Krummi näitus.

Täiesti uudne on koostöö pärimusteatriga Loomine. Seoses eesti teatri aastaga tuleb galakontserdi teise poolena esitusele runo-ooper “Uku ja Vanemuine” Raimo Kangro redaktsioonis.

Festivali lõpetab Eesti päev – et ka kõigil külalistel oleks võimalik tutvuda eesti kultuuriga. Piiskopilinnuse õues on ooperigurmaanidele pisut üle tuhande koha. Toolide ja lava asetus jääb samaks kui mullu.

Puhtalt lastele mõeldud tükki tänavu ei tule, kuid 2007. aastal on plaanis päris oma lasteetendus Didasko kultuurikooli ja teiste huviliste abiga, mille lavastajaks on Ivo Eensalu.

Didasko kultuurikool on 2005. aastast hoogsalt käima läinud ja seal saab õppida nii pillimängu (kitarri, trumme, kontrabassi, akordioni, kannelt) kui ka pärimuskultuuri. On loodud oma bänd, päris väikestele mudilasorkester. Kooli juht on Ludmilla Toon, selles tegutseb 15 õpetajat, lastele vanusepiiranguid ei ole. Käib ka täiskasvanute koolitus.
 
  Svea Aavik Meie Maa 04-04-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Selma, Selme 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2269 Veebimajutus: www.eq.ee