Esmaspäev, 5. detsember Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  EPL: keegi ei tea, miks riik Panga ärimehele jättis  
  Riik jättis kasutamata ostueesõiguse Panga maastikukaitseala ja Natura eelvalikuala ostmiseks, mille omanikuga käivad nüüd ägedad looduskaitseteemalised vaidlused.

Saaremaa keskkonnateenistuse juhataja Raivo Kallas, kes nimetab Panga pangal ligi 25 ha maad omandanud ärimeest Alver Sagurit Panga päästjaks, ütles, et ei mäletagi seda tehingut. Olgugi et Panga pank on saare olulisemaid ning turistide poolt külastatumaid loodusmälestisi, kus toimuv on keskkonnateenistuse erilise pilgu all.

Ministeeriumi looduskaitseosakonna nõuniku Tiit Sillaotsa sõnul jõudis notari ärakiri Pärdi kinnistu võõrandamise kohta ministeeriumisse 23. veebruaril 2005. Kiri saadeti maa-ametisse, kus võrreldi tehingu hinda teiste samas piirkonnas toimunud tehingute keskmise hinnaga ja tehti ettepanek ostueesõigust mitte rakendada. Maa-ameti loobuvale otsusele andis lisakindlust see, et keskkonnateenistus ei olnud ostueesõigust taotlenud.

“Ei ole sellele mõelnudki,” vastas Raivo Kallas küsimusele, miks keskkonnateenistus ei teinud katset Pärdi kinnistut riigile osta. “Ma ei oska öelda, miks planeeringutega tegeleja seda ei esitanud,” näitas juhataja hoopis oma alluva peale.

Alluv, maavarade ja keskkonnamõju peaspetsialist Urve Saar, ütles, et ta ei mäleta, et oleks selle tehingu dokumente näinud. Ülemuse poolt delikaatsesse olukorda seatud ametnikult pole vaja küsidagi, kas tõesti saab Saaremaal nii hinnatud kohaga ning nii tuntud mehega nagu Sagur tehtud tehing spetsialistil kahe silma vahele jääda.

“Ilmselt taheti Pärdi puhul see ostueesõiguse aeg vaikselt üle elada ning maa Sagurile kätte mängida,” ütles üks Saaremaa ametiisik. Sagur üritas aga esmalt sinna 12 elamut püsti panna ning keskkonnamõju hindamisest kõrvale hiilida.

Möödunud aastaks oli keskkonnaministeeriumi eelarves riigile maa soetamiseks 50 miljonit krooni. Aasta lõpuks oli kulutatud vaid veidi üle kuue miljoni krooni.

---

Keskkonnaministeerium selgitab:

Selgitus Eesti Päevalehes ilmunud Anneli Ammase artiklile “Segadus: keegi ei tea, miks riik Panga panga ärimehele jättis”. Selles artiklis oli mitu ebatäpsust, mis vajavad keskkonnaministeeriumipoolset selgitamist.

Pärdi kinnistu asukohaga Mustjala vallas Panga külas on 49,52 ha suur, maatulundusmaa ning hoonestatud. Metsa on antud kinnistul 28,3 ha. Kinnistu koosneb mitmest katastriüksusest ning kõik katastriüksused ei asu kaitseala territooriumil.

Pärdi kinnistu ostu-müügi hind oli 1 000 000 krooni. Samas piirkonnas jäävad sarnaste tehingute hinnad vahemikku 600 000 – 1 000 000 krooni. Pärdi kinnistule oli ostu-müügi toimumise ajal seatud ka 1 000 000 krooni suurune hüpoteek.

Hinnates eeltoodut kogumis (keskmisest kõrgem turuhind, hüpoteek ning kaitsealale mittekuuluva maa hulk), otsustas keskkonnaministeerium ostueesõigust mitte kasutada.

Ministeeriumi hinnangul võib see konkreetne kinnistu olla eravalduses üldtunnustatud tingimusel, et omanik kinnisasja kasutamisel Eesti seadustest tulenevast korrast lugu peaks.
 
  Anneli Ammas, Eesti Päevaleht Meie Maa 08-04-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Selma, Selme 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3440 Veebimajutus: www.eq.ee