Pühapäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Jahisadam kavandab operaatori vahetust  
  Kuressaare Jahisadam soovib osaliselt või täielikult loobuda jahisadama praeguse operaatori OÜ Siva Invest teenusest.

“Tahame sadamat arendada ja laiendada, aga meil on kaks takistust. Ühelt poolt see, et praegune operaator ei ole nõus sinna oma raha sisse panema ja teisest küljest ei ole nii kaua, kuni sadama osanikuks on erakapitalile kuuluv AS Pärnu Sadam, võimalik taotleda sadama arendamiseks raha EL struktuurfondidest,” selgitas ASi Kuressaare Jahisadam juhataja Karli Valt.

Raha on aga sadamale vaja nii reisikai rajamiseks Raiekivi säärele, kui navigatsioonisüsteemi uuendamiseks ja faarvaatri edasiseks süvendamiseks. Kõige kiirem on reisikai rajamisega, kuna Saaremaa Laevakompanii tahab juba sel hooajal hakata laevaga Aegna korraldama Kuressaare sadamast lustireise. “Aga meil pole seal enne midagi teha, kui tingimusi pole loodud,” ütles Saaremaa Laevakompanii teenindusjuht Anu Hiiuväin, kelle sõnul teeb laevafirma senikaua lõbureise Roomassaarest.

Raiekivi sääre reisikai ehitus koos projekteerimisega võtab aega vähemalt kaks kuud, mistõttu see ei valmi varem kui juulikuus.

Praegune operaator sadamarajatistesse oma raha paigutada ei soovi, küll on selleks valmis AS Saarte Liinid, kes on nõus asuma ka sadamat opereerima.

Soovib hüvitist

“Linnal on teatud probleemid kaide ehitamisega ja nad otsivad investorit. Kui leidub keegi, kes on valmis sadamasse raha panema, meie takistama ei hakka,” ütles Siva Investi juhatuse esimees Aarne Mustis. “Aga igal asjal on oma hind. Meil on tähtajaline rendileping ja kui see ära lõpetatakse, siis peab kaaluma, millistel tingimustel. Alguses olime ju seal väga raskes olukorras, kolm aastat oli sadam passistamata, opereerisime kahjumiga. Alles üle-eelmisest aastast hakkas plussi poole minema. Tegemist on äriühinguga ja nii ikka ei saa, et ütleme aitäh ja läheme minema,” rääkis Mustis, kelle sõnul on Siva Invest sadamasse investeerinud ligi miljon krooni.

Siva Investi operaatorleping kehtib kuni 13. septembrini 2009. Karli Valdi sõnul võib kõne alla tulla lepingu ennetähtaegne lõpetamine või ka osaline muutmine. “Osaline muutmine oleks kõige pehmem variant, mille puhul läheks üks kai Saarte Liinidele, ülejäänud teenus jääks aga Siva Investile,” rääkis ta.

Huvilisi rohkem

Ka Mustis viitas variandile, kus Siva Invest jätkaks ainult toitlustamisega. “Aga pikalt venitada ei saa, sest aeg on juba suveks kaader komplekteerida. Ta on siiski raske opereerimise koht, seda enam praegu, kus kaader on läinud väga defitsiitseks. Tuleb aru saada, et kevadel kaader komplekteerida ja siis veel tasemel teenindada on võrdlemisi keerukas. Hooaeg on sadamas ka väga lühike, sisuliselt poolteist kuud,” rääkis Mustis.

Samas on sadamas kohvikupidamisest huvitatud mitmed firmad, nende hulgas ka naabruses asuv GO Spa Hotell. “Oleme mitmete teiste hulgas huvi tundnud, kuid läbirääkimisteni jõudnud pole, rääkimata mingitest kokkulepetest,” ütles hotelli operaatorfirma, Legendijuhtimise ASi tegevjuht Tauri Sumberg.

Kõnelused Pärnu Sadamaga

Samal ajal peab linnavalitsus kõnelusi Pärnu Sadamaga, kes on valmis oma vähemusosaluse Kuressaare Jahisadamas ära müüma.

“Meie poolt vaadatuna oleks kõige soodsam lahendus, kui Pärnu Sadam osaluse ostaks välja Saarte Liinid. Siis oleks meile riigifirma näol sobiv partner projektide kirjutamiseks ja teisest küljest poleks linnal vaja osaluse väljaostmiseks raha kulutada,” märkis Valt.

Meie Maa andmeil soovib Pärnu Sadam 49% Kuressaare Jahisadama aktsiate eest 8-9 miljonit krooni.

Saarte Liinide nõukogu arutab Kuressaare sadamas osaluse omandamist ilmselt aprillikuu koosolekul.
 
  Mehis Tulk Meie Maa 08-04-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Leelo, Leela, Leeli 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1495 Veebimajutus: www.eq.ee