Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Mihkli talumuuseumi juhatajaks Tiina Ojala  
  Saaremaa muuseumi filiaali, Mihkli talumuuseumi juhatajana hakkab esmaspäevast tööle Kihelkonna koolimetskonna juhendaja, kodu-uurija ja MTÜ Tagamõisa eestvedaja Tiina Ojala.

Saaremaa Muuseumi direktor Endel Püüa ütles, et Tiina Ojala oli üks neljast kandidaadist, kelle hulgast ˛ürii Viki külas asuva talumuuseumi juhataja valis.

Senine juhataja Tormis Jakovlev lahkus omal soovil ametist 1. aprillil.

Loodab hakkama saada

“Tiina Ojala on kohaliku seltsieluga väga tihedalt seotud. Ta on olnud mitme seltsi asutajaliige ja juht. Praegugi tegeleb ta aktiivselt kodu-uurimisega. Initsiatiivi on Tiina Ojala näidanud ka oma projektide rahastamiseks. Tal on lastega töötamise kogemus. Seegi on muuseumitöötaja jaoks olulise tähtsusega,” võttis Püüa ˛ürii hinnangu kokku.

Püüa sõnul tuleb Mihkli talumuuseum turismihooaja alguseks korda sättida. Uuele juhatajale paneb muuseumi direktor südamele ekspositsiooni täiendamise kohustuse. “Ootame seda, et Mihkli muuseumi külastajate arv suureneks. Loodame, et Tiina Ojala suudab rakenduse leida ka talumuuseumi puhkeplatsile, kus turistid saavad telkida ja saunaski käia,” loodab Püüa.

Samuti on ta veendunud, et teadurina filiaali juhataja ametis tööd alustav Tiina Ojala suudab eksootilises tuuliku ja kiigega, mitmest taluhoonest koosnevas kompleksis korraldada mitmesuguseid muuseumile kohaseid üritusi, nagu rahvakalendri tähtpäevade tähistamist jne.

Praegu korrastatakse talumuuseumi hoovi ja parandatakse aeda. “Remonditöid on paarile-kolmele mehele jätkunud mitmeks nädalaks. Kantseleis tegime sanitaarremondi. Rehemaja katuse üks pool on täielikult läbi. Taotlesin järgmiseks aastaks riigieelarvest uue katuse tegemiseks raha,” märkis Püüa.

Eesti Põllumajandusülikoolis metsandust õppinud Tiina Ojala ütles, et talle tehti kandideerimiseks ettepanek. “Eks see teaduri töö ole ju ka uurimistöö, mida ma olen kogu aeg teinud. Inimestega olen ka pidevalt suhelnud. Samuti on see paik enam-vähem tuttav. Peaksin hakkama saama,” arutles Ojala.

Uus juht soovib enam tähelepanu pöörata just kohalike tavade uurimisele ja propageerimisele. “Kõigepealt tahaksin koguda kohapealset folkloori, tavasid ja kombeid ning neid siis külalistele esitada. Meie muuseumis peaks välja tulema Lääne-Saaremaa eripära. Tahame tutvustada ka kohalikku toitu, tähistada rahvakalendri tähtpäevi ja talutöid demonstreerida,” rääkis Ojala.

Ka lastele mõtleb Tiina Ojala suvekuudel tegevust pakkuda, võib-olla isegi väikese töömaleva luua.

Suveks lisatööjõudu

Saaremaa Muuseumi direktor Endel Püüa rõhutas, et põhimuuseum ja filiaalid on teadustöötajate ning teenistujatega komplekteeritud. Suveks aga vajatakse lisatööjõudu: “Hooajalise kohviku pidamine muutub üha keerulisemaks. Ei jagu kokkasid ja müüjaid. Mõni saali järelevaataja on ka puudu.”
 
  Aare Laine Meie Maa 22-04-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Laido, Leido, Leidur, Luulik 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3127 Veebimajutus: www.eq.ee