Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Lagastavate noortekampade vastu turvamees ja valgustus (57)  
  Eilsel ümarlaual Kuressaares Komandandi tänava noortekeskuses arutati, kuidas takistada alaealiste suitsetamist ja alkoholitarbimist kesklinnas.

“Noored teavad, et meie majas (Komandandi tänava noortekeskuses - toim) toimuvatele pidudele neid “lõhnadega” sisse ei lasta ning leiavad endale joomiseks koha lähiümbruses – muusikakooli ja piirivalve õuel, ümberkaudsete majade hoovides,” tõdes huvikeskuse direktor Aare Martinson. Tema sõnul on tegu terava probleemiga, mis vajab tingimata lahendamist.

Lagastavad noored nuhtluseks

Arutelust võtsid osa Noorte Huvikeskuse, linnavalitsuse, muusikakooli, politsei, turvafirmade ja ümberkaudsete majade elanike esindajad.

Komandandi keskuse naabruses asuva muusikakooli direktori Tarmo Berensi ja ka õpetaja Tiit Pauluse hinnangul on kooli territooriumil alkoholi joovad ja lagastavad noored suur nuhtlus.

“Kui huvikeskuses tarbida ei saa või seal on pidu läbi, kogunevad nad ümbruskonna pimedatesse hoovidesse nagu meie oma,” ütles Paulus, kes taoliste koosviibimiste lõpetamiseks korduvalt politseid välja kutsunud.

Korda rikkuvad noortekambad on pinnuks silmas ka ümberkaudsete majade elanikele. “Majaelanikud midagi öelda ei julge, kartes, et muidu visatakse aknad sisse,” lausus Komandandi 10 majaelanikke esindav Enn Arnus.

Politseikonstaabel Meelis Juhandi sõnul on huvikeskuse ümbruskonna hoovides pidutsevate noorte probleem teravam just pimedal ajal, kevadel ja sügisel. “Talvel külmaga nad õues olema eriti ei kipu,” märkis ta.

Osapooled leidsid, et pidude ärajätmine Komandandi keskuses ei ole lahendus.

Lahendus: turvapatrull ja valgustus

Pigem suudaks olukorda parandada liikuv turvatöötaja, kes ringi jalutades ümbruskonnal silma peal hoiaks ning nii hoovides joomise-suitsetamise noortele ebamugavaks muudaks.

Ka turvafirma Securitas Eesti AS Lääne regiooni Kuressaare esinduse juhataja Ahti Kuuse hinnangul oleks lisaturvatöötaja palkamine mõistlik lahendus. “Noortekeskuses peol korda hoidev turvaja sealt lahkuda ju ei saa,” tähendas ta.

Turvateenuse tõhustamiseks on kavas raha küsida linna tuleva aasta eelarvest.

Samuti leidsid nõupidamisel osalenud, et noortekampade kogunemist aitaks ennetada ümberkaudsete hoovide parem valgustus.

“Smuuli noortekeskuse õu, kus noored varem joomas käisid, on nüüd valge nagu peo peal,” ütles Aare Martinson, “see on tükk asja.”

Ümarlaual kõlas ka arvamus, et noorte “vabaõhupidusid” suudaks veidigi ohjeldada jalgrattapatrull ning sagedamini ümbruskonnas liikuvad politseipatrullid.

Võidelda on väga raske

Kokkutulnud tõdesid, et noorte üldise alkoholitarbimise ja suitsetamisega võidelda on riigi liberaalsete seaduste tõttu siiski väga raske. “Kohati tunneme end don Quijotedena, kes tuuleveskitega võitlevad,” lausus Aare Martinson.

“Eriti suitsu kättesaamine ei ole noorte jaoks mingi probleem,” kinnitas Kuressaare Linna Noortekogu liige Taavi Rauniste. “Ja kui noortel ühes kohas rahus alkoholi tarbida ei lasta, kolitakse lihtsalt edasi teise kohta.”
 
  Monika Puutsa Meie Maa 26-04-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Laido, Leido, Leidur, Luulik 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3513 Veebimajutus: www.eq.ee