Reede, 27. jaanuar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Eesti tippsekretäri tiitli sai saarlanna Ave Maria Mõistlik (9)  
  Kuressaare Ametikooli ärikorralduse 1. kursuse õpilane Ave-Maria Mõistlik võitis kolmapäeval üleriigilise sekretäride kutsevõistluse, pälvides tiitli “Tippsekretär 2006”.

Tallinna Majanduskoolis peetud kutsevõistlusel sai teise koha Ave Maria Mõistliku järel Maarja Metshein Tallinna Majanduskoolist ning kolmanda samas koolis õppiv Aivi Nõmmik.

Kutsevõistlustel osalesid veel Tartu Kutsehariduskeskuse, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ning Virest Prof Karjäärikooli õpilased.

Kuigi Kuressaare Ametikool on sekretäride kutsevõistlusel osalenud ennegi, pole varem nii häid tulemusi saadud.

“Kindlasti tuleb see võit meie kooli mainele kasuks,” leidis Ave Maria juhendaja Janne Alas. “Ehk on järgmisel aastal rohkem sekretäri erialale õppima asujaid – sel õppeaastal oli soovijaid kahjuks vähe.”

Tutvustusest käsikirja toimetamiseni

Tulevased sekretärid võtsid mõõtu järgmistes valdkondades: teoreetiliste teadmiste test, arvutikiri, käsikirja toimetamine, dokumenditöö ja situatsiooni lahendamine.

Esimese ülesandena pidid võistlejad tutvustama iseend ja oma kooli. “Mina tegin seda väga lühidalt, oma kooli ajalugu ümber jutustama, nagu teised, ei hakanud,” lausus Ave Maria.

Tema hinnangul oli keerulisim just teoreetiline test, kus võistlejad pidid vastama küsimustele kuue õpitud aine – asjaajamise, sekretäri kutse-eetika, etiketi, õiguste aluste, majanduse ja võõrkeelte vallas.

“Tuli välja, et kõigi meie jaoks oli kõige raskem just asjaajamise osa,” rääkis Ave Maria, “kuigi see peaks sekretäride jaoks just kõige lihtsam olema.”

Situatsioon, mille saarlane pidi lahendama, oli toimetulek närvilise ülemusega. Kuidas Ave Maria selles olukorras käituks? “Pakun kohvi ja küsin, kuidas saan aidata,” vastas tänavune tippsekretär.

Enesekindlus ja õpetaja tugi

Mis saarlasele võidu tõi? “Üks ˛üriiliige tuli pärast auhindade jagamist minu juurde ja ütles: “Sa jätsid kohe algusest peale enesekindla mulje”,” ütles Ave Maria.

Tema juhendaja Janne Alas leiab, et Ave Mariale tulid lisaks koolis õpitule kasuks eelnevad, töötades omandatud praktilised kogemused. “Ning muidugi pealehakkamine ja julgus, mis talle iseloomuomadustena kaasa antud,” lisas juhendaja.

Tulevane sekretär kinnitab, et Janne Alasel on tema võidus tähtis roll. “Tundsin, et mind tõesti juhendatakse ja toetatakse,” lausus Ave Maria.

Vaatamata võidetud tiitlile leiab Ave Maria, et õppida on tal veel palju. “See, et ma võitsin, et tähenda sugugi, nagu oleks ma nüüd sekretär valmis,” ütles ta. “See oli lihtsalt üks võistlus, enda proovilepanek.”
 
  Monika Puutsa Meie Maa 12-05-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Vilja, Vilje 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3227 Veebimajutus: www.eq.ee