Reede, 27. jaanuar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Rummo: mul polnud sellest aimugi  
 
   
Minister veendus, et puutöö on käima saadud. Foto: Kadi Laid
27. aprillil osales rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo Kärdlas toimunud BEN-konverentsil. Lisaks jõudis minister tutvuda Kärdla ühisgümnaasiumiga. Pärast ringkäiku tunnistas Rummo, et kuigi ta on igasuvine Hiiumaal käija, polnud tal sellistest arengutest aimugi.

Väikest ülevaadet Kärdla koolis tehtust alustati kooli fuajees, kus rahvastikuministrit ootasid linnavalitsuse haridus-, kultuuri- ja spordinõunik Juta Alev, kooli majandusjuhataja Villem Rebase ning kooliastme juhatajad Diana Liivat ja Heli Jõgi. Minister Rummo saatjateks olid linnapea Ene Kaups ning linnavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Anton Kaljula.

Esmalt tutvustas Juta Alev numbreid appi võttes Kärdla kooli õpilasi: neid on jätkuvalt 800 ringis. Teistest omavalitsustest on kõige rohkem õpilasi Pühalepa ja Kõrgessaare vallast. 1.-12. klassi õpilastest käib Pühalepa vallast Kärdla koolis 72 ja Kõrgessaare vallast 54 õpilast. Alevi sõnul pole väga põhjapanevat õpilaste vähenemist Kärdlas lähiaastatel oodata.

Seejärel räägiti ja näidati ministrile, kust alustati kooli renoveerimistöid ja kuhu välja jõuda tahetakse. Maja oli korras ja puhas ning õpilasedki sees askeldamas. Käisid viimased ettevalmistused järgmisel päeval toimuvaks poiste tööõpetuse olümpiaadiks. Puutöö on majas igatahes kenasti käima saadud. Tütarlaste käsitöömajas oli kõik ahhetama panev. Olid eraldi ruumid õmblus ja muu käsitöö tegemiseks ning köögiplokk koos sööginurgaga kokanduse õpetamiseks.

Varem olid tüdrukute õppimistingimused ikka väga nukrad. Oma maja said nad pea samal ajal, kui poisid oma uuendatud hoone. Tütarlaste käsitöömaja ehitati ümber kunagisest mööblimajast. Poiste tööõpetuse maja oli ennegi tööõpetuse maja, kuid väga kehvas seisukorras. Päris uuena peab selle aasta lõpuks tütarlaste käsitöömaja ette, kooli põhihoone ja teabemaja vahele kerkima Hiiumaa noorte teavitamis- ja nõustamiskeskus. Töös on ka kooli vana maja renoveerimisprojekt.

Viimane peatus oli Kärdla kooli kunagises tütarlastekooli ja hilisemas algklasside majas, mis on praegusel ajal kasutuses õpilaskoduna. Maja tutvustas sotsiaalpedagoog Tiiu Malk. See hoone paistis minister Paul-Eerik Rummole eriti hinge minevat. Ta rääkis, et on ikka mõelnud, mis sellest majast küll on saanud.

Kui Tiiu Malk ja linnapea Ene Kaups rääkisid, et sel aastal ähvardab Kärdla ja Sillamäe laste ühine keeleõppelaager bürokraatlikesse nüanssidesse takerduda, haaras minister innukalt paberi ja pliiatsi järele. Ta ütles, et ei luba midagi, kuid teeb kõik, mis võimalik, et see integratsiooniprojekt saaks Hiiumaal jätkuda.
 
  KADI LAID Hiiu Leht 12-05-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Vilja, Vilje 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3625 Veebimajutus: www.eq.ee