Reede, 27. jaanuar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Salapüük levib  
  Keskkonnakaitseinspektorid tegid kahe nädala jooksul, 19. aprillist kuni 3. maini, Hiiumaa rannikul ja siseveekogudel tugevdatud järelevalvet, et kaitsta kudema tulevat kala. Ühtlasi kontrolliti kaitsealadel, kaitsealuste liikide püsielupaikades ja muudel kaitstavatel loodusobjektidel looduskaitseseaduse nõuete täitmist.

Keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo inspektorid kontrollisid koos teistest osakondadest appi tulnud kolleegidega paari nädalaga kokku 683 kalastajat.

“Nii ulatuslikku harrastuskalastajatele suunatud kontrolli pole vist terves inspektsioonis korraldatud kui sel kevadel Hiiumaal,” ütles KKI Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld. “Tõsi, mõnda kalastajatest kontrolliti ka mitu korda.”

Kahe nädala jooksul kõrvaldati püügilt 20 ebaseaduslikku võrku, 12 mõrda ja kolm silmutorbikut. Kiirmenetluse korras karistati kaht kalameest tragimise eest vastavalt 840- ja 1020-kroonise rahatrahviga. Pisirikkumisi, mille puhul piirduti suulise märkusega, fikseeriti 172 korral.

Marek Põld ütles, et enamasti on Hiiumaa jõgedest, ojadest, kraavidest, laisidest ja lahtedest välja võetud ebaseaduslike võrkude ja mõrdade omanikeks kohalikud elanikud. “Seega meeldetuletus hiidlastele - enne kui kala kadumises kormorane, hülgeid, haigruid või veel kedagi teist süüdistama hakata, võiks oma tegevuse peale mõelda,” märkis Põld.

Looduskaitseseaduse rikkumisi fikseeriti 12 korral. Seitsmel korral oli tegemist lõkke tegemisega kaitstaval alal, neljal juhul pargiti kaitsealal autot väljaspool ettenähtud kohta, ühel korral langetati ebaseaduslikult puid. Puuderaiuja kutsutakse välja, teistel juhtudel piirduti suulise märkusega.

“Nii lõkete tegemine kui ka puulangetamine oli probleemiks Kõrgessaares,” selgitas Marek Põld. Lõkke süütajatest oli vaid ühel korral tegemist kohalike elanikega, enamasti olid seaduserikkujateks mujalt kalale sõitnud inimesed.

Marek Põllu sõnul on olukord lõkke tegemise osas aasta-aastalt paranenud, inimesed on muutunud teadlikumaks, paljudel on juba kaasas grillid ning oma söed ja puud. Suuremaks probleemiks on kalameeste maha jäetud praht.

Järelevalve käigus fikseeriti mitmeid kulupõlenguid. Enamasti on põlengu tekke põhjus teada ja inimesed on välja kutsutud või tehakse seda lähiajal. Praeguseks on karistuse saanud kolm inimest, trahvid on vastavalt 1020, 1200 ja 3000 krooni, lisaks tuleb ühel trahvi saanud põletajal maksta keskkonnakahju 6000 krooni.

Järelevalve toimus mitmes vahetuses, inspektorid olid väljas praktiliselt 24 tundi ööpäevas. Lisaks oli inspektoritel kokkulepe ka piirivalvuritega, kuid seekord nende abijõude vaja ei läinud.
 
  KADRI PULK Hiiu Leht 12-05-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Vilja, Vilje 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2668 Veebimajutus: www.eq.ee