Esmaspäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Tihu matk õpilaste seas popp  
  Kuuendal militaarsel rännakmatkal Tihu Kevad pani end proovile hulgaliselt Kärdla kooli õpilasi. Matkal rändas ka kaitseliitlasi, sportlasi ning fotograafe. Võiduvõistkonda Hiiumaa Hirm kuulusid Katrin Kallisma, Triin Soonvald, Joonas Väärtnõu ja Jaanus Mäe.

Kaitseliidu Lääne maleva Hiiumaa malevkonna rännakmatkale startis Kärdlast staabi juurest kakskümmend võistkonda. Lõpp-punkti Tihus jõudsid neist kaheksateist. Võistkondade põhiülesandeks oli Kärdla ja Tihu vahelise trassi läbimine aja peale, vältides vaenlase patrulli ning leides rajal asuvad kontrollpunktid ja täites seal etteantud ülesandeid. Rajal oli kuus kontrollpunkti, neist esimene kohe staabi juures, kus kontrolliti võistkonna maskeeringut ning varustuse komplekteeritust.

Trahviminutid olid tänavu karmimad kui eelmistel aastatel ning see nõudis võistkondadelt suuremat täpsust, osavust, teadmisi. Oma teadmised tuli proovile panna küsimuste ja meditsiinipunktis, julgus jõeületuse kontrollpunktis ning täpsus saapaviskes ja õhupüssi laskmises. Kõige tõsisemaks komistuskiviks sai võistkondadele küsimustele vastamine. Suuri raskusi oli osalejatel ka saapaviskes.

Raja läbimisele kulunud aja ja karistusminutite kokkuarvestamisel tuli ajaga 8:28 (sh trahvid 3:40) võitjaks võistkond Hiiumaa Hirm. Selle koosseisu kuulunud Katrin Kallisma, Triin Soonvald, Joonas Väärtnõu ja Jaanus Mäe said igaüks auhinnaks enam kui poole tuhande kroonise magamiskoti.

Teise kohaga tuli leppida rajal rohkem kui ühe tunni võrra kauem rännanud, kuid kontrollpunktides täpsem ja osavam olnud täisealiste võistkonnal Metsatöll. Teise koha eest said Jane Sinijärv, Tiia Kail, Elmo Harjak ja Aivar Viidik auhinnaks termosed.

Kolmandale auhinnalisele kohale jõudis viimasena startinud sportlaste võistkond Suusaklubi, kuhu kuulusid Kaia Koolmeister, Jaan Koolmeister, Siim Koolmeister ja Martin Remmelg. Nende distantsiaeg oli 9:24, mis sisaldas trahviminuteid kolme tunni jagu. Kolmanda koha võistkonna liikmetele olid kingituseks käele kinnitatavad kompassid.

Täielikku protokolli ning võistkondade koosseisusid saab vaadata internetiaadressilt www.dako.edu.ee/staap
 
  KADI LAID Hiiu Leht 23-05-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Leelo, Leela, Leeli 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2673 Veebimajutus: www.eq.ee