Reede, 9. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Uus lend tantsijaid ja muusikuid  
 
   
Kärdla muusikakoolis lõpetas tänavu kümme neidu. Foto: Mart Mõniste
Laupäeval saatis Kärdla Muusikakool ellu järjekordse lennu noori muusikuid. Seekordseid lõpetajaid oli koolil kümme. Käina Kaunite Kunstide Kooli tantsueriala lõpetas viis õpilast ja klaverieriala üks õpilane.

“Üldosakonnas oli lõpetajaid seitse ja pilliõppes kolm,” ütles Kärdla Muusikakooli direktor Enna Nilsson. “Pilliõppijatest oli üks akordionieriala lõpetaja ja kaks klaverieriala lõpetajat,” selgitas ta. “Üldkultuurilises osakonnas lõpetas esimest korda kooriklass, aga neile veel lisaks plokkflöödi ansambliklassi tüdrukud.”

Kultuurikeskuse saal oli laupäeva pärastlõunal rahvast tulvil. “Meie kooli lõpuaktused on alati väga rahvarohked ja suurt elevust tekitavad,” rääkis Nilsson. “Lisaks lõpetajatele esines ka suur orkester, kuhu kuulub nii õpilasi, õpetajaid, kooli vilistlasi kui ka lapsevanemaid. Tore, et leitakse ikka võimalust koos mängida.”

Lõpetanute jäävat lahkumist koolist Enna Nilsson ei karda. “Väga tihti tulevad lõpetanud meile sügisel uuesti kooli. Kas siis uut pilli õppima või lisateadmisi ja oskusi saama,” ütles ta.

Puhkpilliõpetajal Mart Rootsil oli sel kevadel lõpetanute hulgas kaks õpilast: Tiiu Aaslepa ja Kadi-Ell Tähiste. “Kui nad alustasid plokkflöödi ansambliklassis, oli seal üheksa õpilast. Aga seitse aastat hiljem jõudsid lõpetanute hulka vaid nemad. Olen väga rõõmus, et nad nii kaua vastu pidasid. Ja tublilt pilli mängivad,” rõõmustas Roots.

“Ansambliklassi plokkflöödiõpetus ei ole ehk nii tehniline, kui seda on erialapilli puhul, aga neil on suurepärane ansamblitunnetus ja see on väga suur väärtus just instrumentide puhul, mida peamiselt ansamblipillidena tunneme. Ja plokkflööt on seda kindlasti. Need kaks tüdrukut on võimelised edukalt toime tulema nii sopraniino- kui ka bass-plokkflöödiga,” selgitas õpetaja Mart Roots.

Kooli direktor Enna Nilsson tõi eriliselt välja Kristiina Harjaku suure töö kooriklassis. “Kõik viis kooriklassi lõpetajat esinesid lõpuaktusel ka solistidena,” ütles ta. “Kooriklassis õpitakse nii koori- (meil ansambli-) kui ka soololaulu. Üldklaverit õppisid nad alates kolmandast klassist, aga näiteks muusikalugu võrdselt teiste pilliõppijatega,” rääkis kooli direktor.

“Eks suur kevadine kontsert ole õpetajate jaoks ikka üks suur muretsemine, aga kui see hästi välja tuleb, on ka rõõm suur,” teadis pikaaegne muusikaõpetaja. “Sügisel ootame jälle uusi õpilasi. Peaks ainult meie vana maja nii kaua vastu, kuni uue saame, ja jaguks piisavalt õpetajaid,” oli koolijuhi suur soov.

Käina KKK direktor Eha Leiger oli kooliaastat kokku võttes rahul. “Meiegi jaoks oli aasta edukas. Saime ju sel aastal kümneaastaseks. Tänavu oli meie lõpetajate hulgas viis tantsulast ja klaveriõpilane Piidu Niit. Koos teiste kooli õpilastega esinesid kõik reedesel kontserdil,” selgitas Eha Leiger.

“Tantsu õpitakse meie majas viis aastat ja klaveriklassi pikkus on seitse aastat,” lisas ta. “Sageli jätkavad lõpetajad meie koolis hiljemgi. Sel kevadel ootame neid noori, kes sügisel soovivad kooli muusikaosakonnas alustada, juba 24. mail katsetele.”

Käina KKK kunstiosakonna näitus kooli kahes saalis jääb huvilistele näha vähemalt poole suveni. “Eriti suur õnnestumine on väikeses saalis ülespandu,” hindas õpilaste ja õpetaja Silli-Mai Küti tegemisi kooli direktor. “Hoiame näitust suvel üleval nii kaua kui võimalik.”

Eha Leigri kiidusõnu jagub nii rahvamuusikutele kui ka tantsijatele. Esimesed neist on oodatud jaanipäeva paiku Rügeni muusikakooli juubeliüritustele. Ja tantsijad õpetaja Helgi Taelma juhendamisel mitmele suurele tantsuettevõtmisele nii Eestimaal kui kaugemalgi.
 
  KADRI PULK Hiiu Leht 23-05-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Haljand, Hallar, Hellar, Helar, Helari, Elar 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3211 Veebimajutus: www.eq.ee