Esmaspäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kevadtorm 2006  
 
   
Kevadtorm 2006. Foto: www.mil.ee/kevadtorm
27. mail lõpetati Jõgeval piduliku rivistusega kolme nädala jooksul Ida-Viru ja Jõgeva maakondades läbiviidud kaitseväe suurõppus Kevadtorm 2006. Õppustest ei jäänud puutumata ka Hiiumaa mehed. Maikuu viimasel täisnädalal osales reservohvitserina õppustel Kärdla Ühisgümnaasiumi arvutiõpetaja Tõnu Soop.

”Metsa läksime kohe, kui õppustele kohale jõudsime. Eks madistada tuli päevasel kui ka öisel ajal, vastavalt sellele kuidas plaanis,” ütles rühmaülemana õppused kaasa teinud Tõnu Soop. “Kevadtormil on peategijaid ikkagi ajateenijad, kellele on need õppused omamoodi nagu ajateenistuse lõpueksam. Meie käisime abis,” lisas ta.

“Hiiumaalt osales õppustel kümmekond meest, peamiselt kaitseväelased. Väga tore oli õppustel kohata ka endisi õpilasi, kes praegu ajateenijad on,” ütles Soop.

Lõpurivistusel osalenud kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts ütles, et lisaks järjekordsele jalaväepataljoni eksami sooritamisele pakkus Kevadtorm kaitseväele ka hea võimaluse uute sihtide seadmiseks.

„Kaitsevägi muutub ja areneb, kaitsevägi on kogu aeg uus,” ütles kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts. „Õppusel saadud uued teadmised lisatakse ühel või teisel viisil väljaõppeprogrammi. Just neidsamu lahinguliikide põhitõdesid, mida õppustel osalejad harjutasid Ida-Viru ja Jõgeva maakondades, kasutavad Eesti sõdurid oma rahvusvahelise kohustuse täitmisel liitlaste kõrval operatsioonidel maailma eri paigus. Tänu kodumaal õpitule oleme edukad ka kodust kaugel.”

Kaitseväe suurõppuse Kevadtorm 2006 eesmärgiks oli 1. jalaväebrigaadi allüksused juhtimise ja koostöö kokkuharjutamine. Õppusest võttis osa 3200 kaitseväelast, kaitseliitlast ja reservväelast. Ligi pooled osalejatest olid ajateenijad, kelle väljaõppetsükkel hakkab lõppema ning keda arvatakse juuni kuus reservi.

2003. aastal korraldati õppus Lääne-Virumaal, 2004. aastal Ida-Virumaal ja 2005. aastal Valga- ja Võrumaal. Õppuse üldjuhiks oli maaväe ülema kohusetäitja kolonelleitnant Meelis Kiili.
 
  KADRI PULK Hiiu Leht 30-05-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Mai 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Leelo, Leela, Leeli 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2302 Veebimajutus: www.eq.ee