Reede, 31. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  DEBATT: Kas Kuressaare linnale on vaja pikemat lennurada?  
 
Järgmised Viimased
90 kommentaari
 
 
Para Krahv 08-03-06, 16:14:59
"Lennuväljal suuremate lennumasinate vastuvõtmine soodustab kindlasti välisturistide ja SPAde külastajate majanduslikult ökonoomsemat Kuressaarde toomist."

Kuressaare lennuvälja kasutavad ikka saarlased ka!
Praegune Talinna ots on ju üksinda reisides kasulikum teha lennukiga kui autoga ning mugavam kui bussiga ( viimane on veidi odavam kui lennuk).

Kahtlemata kaotab lennuväli oma atraktiivsuse juhul kui ta kolib Astesse.

Kahtlemata on Kuressaare atraktiivne koht, kui lennuväli on linna vahetus läheduses.

Kes meist sõidaks bussiga Tallinna, kui bussi lõpp-peatus oleks Keilas? Aga kui paljud sõidavad bussiga Tallinna siis, kui bussi lõpp-peatus on vana hea sossi mäe nõlval?

Ei ole halba ilma heata ja head ilma halvata. Lendamist pealinnas käimisel tuleks lihtsalt rohkem propageerida ja kohalik elanik tarbiks seda teenust oluliselt rohkem. Seda ainult juhul, kui selleks enne Astesse ei peaks sõitma. Suuremad lennukid, suurem reisijate arv tooks kaasa ka ehk väiksemad piletihinnad.
-0   +0
ei noh! 08-03-06, 16:23:41
miks mina ja minu lapsed peavad selle pärast suurte lennukite müra ja saasta taluma, et turistid saaksid mugavamalt spaaasse sõita?
-0   +0
Mömm 08-03-06, 16:25:49
Roomassaare lennuväljale igati õigem koht kui Aste ja kaasajastamine peaks suurendama ka lendude kindlust ses mõttes et ärajäämisi/edasilükkamisi oleks vähem - seeläbi suureneks ka kohalike elanike lendamine. Täna olukord selline et kahtlase ilmaennustusega ja olulise asja puhul tuleb igaks juhuks mõõda maad minna, sest lendamisega õigeks ajaks kohale jõudmine suht küsitav. Igal juhul poolt lennuvälja arengule!
-0   +0
linlane 08-03-06, 16:27:50
elan ida-niidus ja lennukid lendavad otse üle maja. nüüd oleme juba sellega harjunud, aga varem väike laps ehmatas alati vankris magades kui lennuk üle läks. küll ei tahaks et suuremad masinad hakkavad üle lendama.
-0   +0
keskealine linlane 08-03-06, 16:51:49
Arvestades kogemusi mida elamine kuressaares on andnud, on hilja!
Hilja ärkame, tiivulised sanatooriumide omanikud on otsustanud kliente venemaalt ja euroopast bõuingute ja aerobussidega kohale tooma hakata, linnavalitsusel pole siin midagi köhida.
Linnavalitsus on rohkem ärimeeste kui inimeste huvides.
Kuressaatre linnavalitsus sülitab linna raekoja ukse kohal olevale deviisile ja inimeste heaolule ning ei küsi rahva käest midagi. Hea näide on seesama eiffeli torn südalinnas.
Aga kellele ei meeldi, need võivad ju Astesse kolida - no sinna seda lennuvälja küll ei tehta!
-0   +0
kuressaarlane 08-03-06, 17:08:52
Linn lõpetagu siis ära ehitustegevus Marienthalis. Kas mujal pole ruumi ehitada?Kihelkonna, Aste, Sikassaare ja Kuivastu suunal on ruumi ehitamiseks küll ja küll. Lennujaam peab laienema, see on linnakodanike huvides. Vaadake maailma kaarti - suurlinnades on isegi mitu lennuvälja linnade territoorjumitel. Ka Tallinnas on lennuväli praktiliselt linnas, igatahes kesklinnale vägagi lähedal ja see on kindlasti suur pluss selle asja juures.
-0   +0
mök-mök 08-03-06, 17:15:26
rada tuleks teha piki Sepamaa lahe kallast, siis ei häiriks kedagi ja see maa seisab niigi kasutult!
Samuti on see suund soodsam valdavate tuulte suhtes. Aste plaani magasid maha need linnategelased kes olid võimul 10-15 astat tagasi, nii et pole mõtet enam sahmida!
-0   +0
eku 08-03-06, 17:40:26
loomulikult peaks pikendama. saaks ehk isegi mujale kui soome ja rootsi või tallinna lennata..
-0   +0
Kuressaarlasele 08-03-06, 17:54:53
"Linn lõpetagu siis ära ehitustegevus Marienthalis"
Kullake, linn ise sinna ei ehitagi! Sinna ehitasid oma kodud heausksed linnakodanikud, kes nüüd seatakse fakti ette, et Boeng 747 võib mingil hetkel tagaaeda potsatada.
Muide, kui kinnisvarakuulutusi uurida, siis päris paljud sealtkandi majad on juba müüki pandud.
-0   +0
Mart 08-03-06, 18:00:09
Hea ja sisuka artikli kirjutasid! Kahjuks on siinsed kommijad nagu silmaklappidega hobused. Kui nemad lõpuks "ärkavad", siis on juba hilja rääkida. Lennujaama ülem arvab iseenda tarkusest, et lennuväli on vanem kui need Ida-Niidu majad ja seega on tema arvates lennuraja pikendamine linna poole 500 meetri võrra (lennukid hakkavad elamute kohalt veelgi madalamalt üle lendama) täiesti normaalne. Tangule peaks vist meenutama, et linn on tsipakene vanem kui see lennuväli. Umbes 400 aastat. Küllap praegu nii mõnelgi küüned sügelevad kui kuulevad, et 60 milli ehitusraha on Kuressaarde kukkumas. Samamoodi hõõruvad sõrulastest SPA-de omanikud käsi. Kahjuks on oht selles, et peale lennuvälja hoogsat laiendamist võidakse Ida-Niidu jt elanikele tagasihoidlik ettepanek teha kolimiseks Astesse või mujale. Siinsed kommijad on juba selliste mõtete peale ise ka tulnud.
-0   +0
saarlane 08-03-06, 18:06:47
Kahtlemata tuleb laiendada! Kasvõi sellepärast, et Riia ja Tallinna lennuväljale üks varulennuväli juurde saada. Loomulikult on Helsinki Tallinnale lähemal ja sinna on parem transpordiühendus, aga kui Tallinnas halbade ilmastikuolude tõttu maanduda ei saa, saab juba varem kurssi Kuressaare suunas muuta. Ise tulin täna Prahast ja lennuk oli sunnitud tiheda lumesaju tõttu 20 minutit Eesti kohal tiirutama.
-0   +0
jah 08-03-06, 18:30:07
näib nii, et mitte ainult ärimehed ja linnavalitsus, vaid ka osa kuressaarlasi arvab, et linnakodanikud peaksid siit lennuvälja ja muu "arendustegevuse" eest ära kolima. Kuhu sa ka ei vaata, on mingid inimesed oma tühiste muredega (puhast õhku, natukest rohelust ja vähem müra tahavad, kurivaimud) progressil jalus!
-0   +0
pasapeetrid 08-03-06, 18:36:09
linnavolinikud lõid ammusurnud Kingissepa puuslikkugi kartma rääkimata vastu hakkamisest veel täies elujõus Libliku vastupandamatule soovile hotellikundesid õhu teel hulgi kohale kupatada. Linnarahvas närigu muru!
-0   +0
UNESCO 08-03-06, 18:49:15
Linnavalitsus tegi mitte ammu ettepaneku kogu Kuressaare linn UNESCO maailmapärandi nimekirja arvata. Ei läinud vist läbi. Nüüd peaks ettepanekut laiendama - Kuressaare linn koos linna eksistentsile üliolulise lennukite maandumisrajaga ning üligeniaalse linnavalitsusega in corpore tuleb UNESCO maailmapärandi nimekirja arvata.
Kui kogu idee ka läbi ei lähe, siis kilplastest linnavalitsus võetakse UNESCO maailmapärandi nimekirja küll.
Turistide kohaletoomise nimel oma rahva väljasuretamise eest.
-0   +0
Martlastele 08-03-06, 19:06:38
Pole mõtet teha järeldusi emotsioonide pealt. Lennurada oli ammu enne valmis kui Ida-Niidu kvartal rajati. Elan ise Niidus, hommikul ja õhtul lendab lennuk üle maja, kuid müra on väiksem kui autol tänaval. Kui tehakse linnurada 500 meetrit pikemaks ja tõstetskse stardil või langetatakse maandumisel lennunurka mõne kraadi võrra, lendab lennuk sama kõrgelt üle majade kui praegu. Müras küll probleem ei saa olema. Kes vene ajal Tartus Raadil käinud, oskavad müra hinnata. Allakukkumine on hästi jabur argument.
-0   +0
 
  Kommentaarid 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 - Järgmised >>  
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Pussitaja ohver pakub süüdlase leidmiseks vaevatasu (105)
» Saaremaal oli esimene lisaõppekogunemisele kutsutu kohal paarikümne minutiga (26)
» TTÜ professor soovitas muuta elektri võrgutasude hinnastamist ja jätkata põlevkiviga (54)
» Endise tippkommunisti euroametisse soovitanud Parts sõidab Brüsselisse kommunismi hukka mõistma (9)
» Hiiumaal veel koroonaviirust leitud pole (4)
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3657 Veebimajutus: www.eq.ee