www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=25288&kat=1
Spordihallis tuleb Kuressaare Gala 2006

2005. aasta 9. aprillil avati Kuressaares kergejõustiku sisehall ja toimusid ka avavõistlused. Sellest sündis kergejõustikuklubil Saare idee hakata läbi viima iga-aastast kergejõustiku sisevõistlust nimega Kuressaare Gala. Esimene Kuressaare Gala toimubki pühapäeval, 19. märtsil algusega kell 14.

Saaremaa eelmise aasta parima sportlase, kümnevõistleja Madis Kallase sõnul peaks iga tegevsportlase üheks eesmärgiks olema ka isikliku eeskuju kaudu tuua lapsi spordi juurde. Linn on loonud sportimiseks head tingimused. Patt oleks jätta selliseid võimalusi kasutamata. Nii osalevad võistlustel kõik meie kolm parimat Kaie Kand, Marek Niit ja Madis Kallas.

Kuressaare Gala 2006 näol on tegemist rohkem hüppealadele orienteeritud võistlusega ning eesmärgiks on pakkuda saarlastele võimalust kaasa elada nii Eesti kui ka rajataguste tipptegijate mõõduvõtmistele.

“Kokku on Kuressaare Galal seitse võistlusala,“ tutvustas Madis Kallas, „neli jooksu, kaks hüpet ja kuulitõuge.“ Eraldi võistlusalad on lastele – maakonna parimatele noorsportlastele.

Kergejõustikuklubi teise juhatuse liikme Raivo Kallase hinnangul on meie oma sportlaste isiklikud sidemed need, mis võimaldavad Saaremaale tuua Eesti tipptegijaid. Lisaks on tegemist sisekergejõustiku hooaja lõpuüritusega, kuhu tulla soovijaid on hulganisti.

Võistlustest võtavad osa äsja 200 meetris Eesti siserekordi 21,23 püstitanud Saaremaa oma noormees Marek Niit. Temaga konkureerivad 60 meetri jooksus ülejäänud Eesti paremik eesotsas Henri Soola, Taavi Rimi, Martin Vihmaniga. Eesti parimad on lisaks sprindile kohal ka teivashüppes ja kõrgushüppes - Marko Aleksejev, Rainer Piirimets. Meie parematele on konkurentsi pakkuma kutsutud välisvõistlejad Soomest ja Lätist.

Kristjan Rahnu jookseb 60 m

Kindlasti tuleks eraldi tähelepanu pöörata meie mitmevõistlejate etteastetele. Madis Kallas on endaga võistlema kutsunud äsja maailmameistrivõistlustel neljanda koha pälvinud Kristjan Rahnu ja vabariigi paremikku kuuluva Andres Raja.

Madis Kallase sõnul tõotavad tulla eriti põnevad duellid – kui sprindis võtavad Marek Niiduga mõõtu Henri Sool ja Martin Vihman, kellele pakub konkurentsi Kristjan Rahnu. “Tõkkejooksus tuleb minule vastu teine kümnevõistleja Andres Raja,“ avaldas Madis Kallas, lisades, et kõrgushüppes katsuvad meie parimad Marko Aleksejev ja Rainer Piirimetsa jõudu soomlase Oskari Froseniga, kelle isiklik rekord on 2.31. Väga tugev tuleb naiste 60 meetri jooks, kus osalevad MM-l napilt finaalist välja jäänud Heidi Hannula (Soome), MM-i viies kaugushüppes, läti kaunitar Ineta Radevica ning muidugi meie oma tüdrukud Kristel Berendsen ja Kristi Kiirats. Madis Kallase sõnul tuleb välisvõistlejate Saaremaale toomise eest suur tänu öelda Eesti ainukesele rahvusvahelise kategooria kergejõustiku mäned˛er Aivar Karotammele, kelle suureks sooviks on kergejõustiku kandepinna laiendamine – et tippvõistlused ei toimuks ainult Tallinnas vaid ikka ka mujal Eestis.

Urmas Treiel, kes samuti on kergejõustikuklubi Saare juhatuse liige, märkis, et suurte võistluste vahepeal võistlevad meie oma Saaremaa lapsed, kõige väiksemad, poiste ja tüdrukute C- ja D-klassi 60 m jooksud ning nemadki saavad ennast suure publiku ees näidata.

Raivo Kallase sõnul paigutatakse esimest korda tribüün kergejõustikuhalli äärde ja usutakse, et nii mahub ka oluliselt enam pealtvaatajaid võistlusi vaatama ja kõik alad on plaani võetud selle järgi, et nad oleks hästi jälgitavad ning pealtvaatajatele emotsionaalsed.

Võistlus algab kell 14, esimest korda on Saaremaa spordivõistlusel elav muusika – spordihallis musitseerib maestro Rein Orn, lisaks tantsulised ja meelelahutuslikud programmid, ka sponsorite ja toetajate omavahelised võistlused. Pealtvaatajatele on Kuressaare Gala 2006 tasuta.

Rita Loel Kuressaare Sõnumid 17-03-2006