www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=25616&kat=1
Primus omandas vana teenindusmaja

Ehitusfirma Primus PR omandas aastaid tühjana seisnud ja laguneva endise teenindusmaja hoone Kuressaares Pikk tänaval.

Primuse juht Priit Riim ütles, et firma jaoks ei ole tegu mitte investeeringuga kinnisvarasse, vaid krunt on kavas välja arendada. Täpsemaid kavasid ei soovinud ta ärisaladusele viidates avaldada, küll aga andis mõista, et võibolla juba paari kuu pärast lükatakse tondiloss maatasa.

Kõnealuse krundi omandamise vastu on huvi tundnud mitmed kinnisvaraarendajad.

“Sattusime õigel ajal õigesse kohta,” nentis Riim, et tegu oli õnnestunud tehinguga.

Teenindusmaja ostuhinda ta öelda ei soovinud.

Primus ostis hoone eelmiste, soomlastest omanike käest vallasvarana. Aastaid eelmiste omanike vahel kestnud kohtuvaidluste tõttu oli objekt siiani kinnistamata.

“Kõigepealt peame kinnistu moodustama ja selle edasise arendamise kohta mingid visioonid paberile panema,” rääkis Riim.

Kuressaare linnavalitsuse maanõunik Ruth Kalamees ütles, et linnavalitsus kinnitas Pikk 26 asuva krundi suuruseks 6731 ruutmeetrit. Enam kui poolehektarise maatüki sihtotstarbeks on ärimaa. Maanõunik märkis, et krundi planeerimise käigus võib linnal olla huvi luua krundi kaudu jalakäijatele läbipääs Pikalt tänavalt Vete tänavale.

Primuse juht kinnitas, et vaatamata hoone soetamisele on firma põhitegevus siiski ehitus. “Objekti sissevõtmine on ikka seotud eelkõige huviga ehitada. Arendustegevusega oleme paralleelselt ehitusega kogu aeg olnud seotud. See objekt on nüüd Saaremaal lihtsalt üks suuremaid asju,” rääkis Riim.

Teenindusmaja müük sai teoks, kuna seitse aastat kohtuuksi kulutanud OÜga Saarekallas seotud soomlased said lõpuks omavahel kokkuleppele. Võimalikust lahendusest rääkis selle aasta jaanuaris ka OÜ Saarekallas tegevdirektor Pertti Koskela. Ta viitas ka, et hoone ostmiseks on tulnud mitu pakkumist.

Mehis Tulk Meie Maa 19-04-2006