www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=25952&kat=5
Tihu matk õpilaste seas popp

Kuuendal militaarsel rännakmatkal Tihu Kevad pani end proovile hulgaliselt Kärdla kooli õpilasi. Matkal rändas ka kaitseliitlasi, sportlasi ning fotograafe. Võiduvõistkonda Hiiumaa Hirm kuulusid Katrin Kallisma, Triin Soonvald, Joonas Väärtnõu ja Jaanus Mäe.

Kaitseliidu Lääne maleva Hiiumaa malevkonna rännakmatkale startis Kärdlast staabi juurest kakskümmend võistkonda. Lõpp-punkti Tihus jõudsid neist kaheksateist. Võistkondade põhiülesandeks oli Kärdla ja Tihu vahelise trassi läbimine aja peale, vältides vaenlase patrulli ning leides rajal asuvad kontrollpunktid ja täites seal etteantud ülesandeid. Rajal oli kuus kontrollpunkti, neist esimene kohe staabi juures, kus kontrolliti võistkonna maskeeringut ning varustuse komplekteeritust.

Trahviminutid olid tänavu karmimad kui eelmistel aastatel ning see nõudis võistkondadelt suuremat täpsust, osavust, teadmisi. Oma teadmised tuli proovile panna küsimuste ja meditsiinipunktis, julgus jõeületuse kontrollpunktis ning täpsus saapaviskes ja õhupüssi laskmises. Kõige tõsisemaks komistuskiviks sai võistkondadele küsimustele vastamine. Suuri raskusi oli osalejatel ka saapaviskes.

Raja läbimisele kulunud aja ja karistusminutite kokkuarvestamisel tuli ajaga 8:28 (sh trahvid 3:40) võitjaks võistkond Hiiumaa Hirm. Selle koosseisu kuulunud Katrin Kallisma, Triin Soonvald, Joonas Väärtnõu ja Jaanus Mäe said igaüks auhinnaks enam kui poole tuhande kroonise magamiskoti.

Teise kohaga tuli leppida rajal rohkem kui ühe tunni võrra kauem rännanud, kuid kontrollpunktides täpsem ja osavam olnud täisealiste võistkonnal Metsatöll. Teise koha eest said Jane Sinijärv, Tiia Kail, Elmo Harjak ja Aivar Viidik auhinnaks termosed.

Kolmandale auhinnalisele kohale jõudis viimasena startinud sportlaste võistkond Suusaklubi, kuhu kuulusid Kaia Koolmeister, Jaan Koolmeister, Siim Koolmeister ja Martin Remmelg. Nende distantsiaeg oli 9:24, mis sisaldas trahviminuteid kolme tunni jagu. Kolmanda koha võistkonna liikmetele olid kingituseks käele kinnitatavad kompassid.

Täielikku protokolli ning võistkondade koosseisusid saab vaadata internetiaadressilt www.dako.edu.ee/staap

KADI LAID Hiiu Leht 23-05-2006