www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=55968&kat=1
Tallink tői hooaja esimesed kruiisituristid Saaremaale

Eesti tänavuse kruiisihooaja avas sedapuhku Eesti lipu all sõitev Victoria, mis saabus Soome turistidega teisipäeval Saaremaa sadamasse.


Tallinn-Stockholmi liinilt tuntud laev Viktoria I tegi teisipäeval mitmes mõttes ajalugu - väidetavalt on see suurima mahutavusega laev, mis 14 aasta jooksul Saaremaa sadamat külastanud, vahendas ERR "Aktuaalset kaamerat".


Kapten, kes tänavuse esimese kruiisilaeva Saaremaale tõi, oli hiidlane. "Kruiis oli väga hea meie jaoks. Rahulikud reisijad, kes söövad, joovad ja ostavad - meile väga sobib," rääkis kapten Rain Oolmets.


Koroonasegadustest tingitult oli Victoria soomlastest kruiisitajatega tänavu alles esimene kruiisireis Tallinna sadama jaoks, kus võõrustatakse tavaliselt üle 300 laeva aastas.


"Päris lootust me kaotanud ei ole, aga kahjuks on väga palju laevade külastusi tühistatud. Ka Saaremaa sadamas pidi sel aastal olema 12 kruiisilaeva külastust ja lisaks see Tallinki oma. Kahjuks on jäänud veel kaks külastust graafikusse, aga karta võib, et üks neist kindlasti tühistatakse. Suhteliselt sarnane olukord on ka Tallinnas - Tallinnas on ka 338 laevakülastusest juba üle 200 tühistatud," selgitas Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.


Ühele 1023 reisijast, kes Soomest Saaremaale tuli, oli kruiis tähenduslik. "Ma olen elanud Soomes 11 aastat ja selle aja sees ma ei ole pääsenud Saaremaale. Võrratu oli lihtsalt tulla. Ma olen pisarateni liigutatud vastuvõtust," rääkis Maret.


ERR 28-07-2020