www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56087&kat=1
Tuuleiilid murdsid maha Saaremaa kuulsa roosa tamme

Nädalavahetuse tugevad tuuleiilid murdsid maha Saaremaa ühe vaatamisväärsuse - roosa tamme. Osa sellest, mis alles jäi, saab aga tänavu Ratla küla jõulupuuks.


Kuus aastat tagasi värviti Need kaadrid Kuressaare-Kuivastu maantee ääres Ratla külas üks kuivanud tamm roosaks. Sellest tammest sai nii saarlasele kui ka turistidele aastatega omamoodi sümbol, positiivseid emotsioone ja vau-efekti pakkuv puu. Sellest paigast mööda sõites otsis paljude silm ikka ja jälle seda roosat puud, vahendas ERR "Aktuaalset kaamerat".


"Nukker on. Eks ta oli paras turismimagnet, paljud käisid siin seda vaatamas. Laps oli see, kes seda kogu aeg vaatas. Eks ta oli ka teejuhataja, kui keegi ei teadnud kus Ratla küla on, selle järgi leiti teekoht," rääkis Ratla külavanem Karin Ardel.


Roosast tammest saab nüüd rääkida aga minevikuvormis, sest nädalavahetuse tuuleiilid said puule saatuslikuks. Samas, ilmselt seisiski puu püsti veel pigem väärikuse ja tähelepanu toel, mitte aga juurte abil.


"Siit üle poole on kõik kõdunenud ja mullaks muutunud ja teda hoidis siit ainult nadi neljandik, kui tervet juurekava vaadata," selgitas arborist, roosa tamme looja Heiki Hanso.


ERR 24-11-2020