www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56268&kat=1
Saaremaa aktivistid tahavad "ö" tähe märki rohkemates paikades kasutada

Rühm Saaremaa aktiviste tahab ära kasutada saarlaste keele eripära, ehk "ö" tähemärki rohkemates paikades kui ainult "ö" ja "õ" hääliku piiril väinatammi otsas.


Saaremaa turismiedendajad ütlevad, et on kadestanud pisut Lõuna-Eesti piirkonda, kus on paljudes kohtades võimalus pildistada kollaste raamide juures või sees. Ja paraku on iga foto, mida reisilt jagatakse ka mingil moel piirkonna turundus, vahendas ERR "Aktuaalset kaamerat".


Saarlaste ideest, tähistada Saaremaine Euroopa keskpunkt "ö" tähemärgiga, mis esialgu vallaarhitektide vastuseisu leidis, kasvas aga paljude peas välja uus idee. Miks mitte kasutada sarnaselt Lõuna-Eesti kollastele raamidele Saaremaal turismiobjektide juures hoopis erinevas suuruses "ö" , ehk neid täppidega tähemärke?


"Mulle isiklikult meeldib see "ö" märk, sest kunagi mulle soovitati teha see kollane kast igale poole. Mina ei pidanud seda õigeks, sest see ei ole nagu Saaremaale omane. Aga siia Panga pangale sobiks see "ö" hästi, siis hiidlased näeksid ka, et saarlastel on ikka "ö"," rääkis turismiarendaja Alver Sagur.


Sajandi saarlaseks valitud Ivo Linna arvab, et see mõjuks väga hästi. "Ma arvan, et see mõjub väga hästi, sest eks me tea, et mandril meiesuguseid "ö" rääkijaid ju naerdakse vahepeal ja kuidas see meie keel ikka kõlab ja... Aga oleks tore küll, kui mõnes kohas oleks veel," sõnas Ivo Linna.


Ka "ö" hääliku piiritähise ideeautor ja n-ö tähemärgi maaletooja Saaremaale, geograaf Taavi Pae pole sellise mõtte vastu.


ERR 09-05-2021