www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56510&kat=1
Külastajatele muutuvad praamipiletid ligi 50 protsenti kallimaks

Majandusministeerium plaanib järgmise aasta veebruarist suursaarte vaheliste parvlaevaühenduste hinnatõusu. Kohalikele elanikele ja liinibussidele piletihind ei muutu.


Kui nädala sees peab turist praegu Saaremaale pääsemiseks maksma auto eest 8.40 ja reisija pileti eest 3 eurot, siis plaanitava hinnatõusuga hakkab üks ots Saaremaale maksma 12 eurot sõiduauto ning 4.30 eurot reisijapileti eest ehk ühe ülesõidu eest autoga tuleb üksi reisides maksta 4.90 eurot senisest enam. Hiiumaale sõitmine kallineb samas proportsioonis.


"Hinnatõusul on kaks põhjust. Üks on loomulikult see, et me kõik teame, kuidas hinnad on muutunud ja teine on see, et kindlasti on tarvis teha rohkem lisareise. Järgmisel aastal on plaanis üle 500 lisareisi Saaremaale ja üle 200 lisareisi Hiiumaale. Aga me plaanime seda hinnatõusu nii, et saarlasi ja hiidlasi hinnatõus ei puudutaks ehk et kohalikele elanikele jäävad piletihinnad samaks," kommenteeris majandusminister Taavi Aas.


Hinnatõus võiks ministeeriumi prognoosi kohaselt anda parvlaevandusse lisatulu kuni 1,5 miljonit eurot. Dotatsioon, mida riik eraldab suursaarte vahelistele laevaliinidele, on olnud viimasel kolmel aastal 18 miljonit ja piletitulu suurusjärgus 12 miljonit eurot aastas.


ERR 27-12-2021