www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56723&kat=2
Kallas läheb riigikogu komisjonide ette aru andma

Peaminister Kaja Kallas (RE) läheb järgmisel ja ülejärgmisel nädalal riigikogu erikomisjonide ette oma abikaasa Arvo Halliku ettevõtte äritegevusega seoses tekkinud skandaali tagamaid selgitama.

"Peaminister Kaja Kallas võttis riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoniga ise ühendust ning pakkus kohtumise ajaks esmaspäeva, 4. septembri kell 10.00. Lisaks on kokkulepe, et 11. septembril kell 13 osaleb ta julgeolekuasutuste järelvalve erikomisjoni istungil," ütles ERR-ile peaministri nõunik Maris Lindmäe.


Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Mart Helme (EKRE) ütles, et vestles Kaja Kallasega telefoni teel ja kinnitas, et ka temale sobib Kallase pakutud aeg.


Teisipäeval toimus riigikogus riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja korruptsioonivastase erikomisjoni ühine erakorralisel avalikul istung, kuhu olid kutsutud teiste seas ka peaminister Kaja Kallas, ettevõtte Stark Logistic tegevjuht Kristjan Kraag ja ettevõtte Metsaprint tegevjuht Martti Lemendik.


Nimetatutest keegi kohale ei ilmunud. Kaja Kallas ütles, et tema tihe ajakava ei võimaldanud tal kohale tulla. Samuti põhjendas ta mittetulemist sellega, et istungi keskmes oleval teemal ei ole midagi pistmist riigieelarvega.


ERR 30-08-2023