Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Autod ummistavad Ajamaja ümbruse (89)  
  Veetornelamu kõrval paikneva Ajamaja töötajad ja külastajad ummistavad oma sõidukitega kõik ümbruskonna vabad parkimiskohad. Kui enam mujale parkida ei anna, sõidavad büroohoone külastajad linnateatrile mõeldud parkimiskohtadele.

Kuressaare linnateatri direktor Piret Rauk on tähele pannud, et enamik sõidukiomanikke, kes oma autosid linnateatrile eraldatud neljale parkimiskohale sätib, on kas Hansapanga või teiste Ajamajas asuvate firmade kliendid. Teatri töötajad panid autodele juhtide teavitamiseks silte, kuid nendest ei ole abi olnud.

“Tundub, et inimesed ei oska lugeda märgialust lisatahvlit. Inimesed mõtlevad, et mis siis ikka juhtub, kui ma korraks siia pargin,” rääkis Rauk. Neid “korraks” parkijaid on aga pidevalt, nii kui üks lahkub, seab kohe keegi teine end sisse.

Kuressaare Kultuurivara haldusjuht Urmas Raik lausus, et kultuurne autojuht peab parkimiskorrast kinni pidama, kuid praegu pargitakse julmalt, ka invaliidi koha peale. “Natuke on jäänud lahendamata Ajamaja rentnike parkimise küsimus, kuna nad peavad sõiduki maa-aluse parkimise eest maksma,” ütles ta.

Urmas Raik pidas Ajamaja töötajate autode tasulist maa-alust parkimist valeks, sest kogu personal pargib nii maja ette tasuta parkimiskohtadele.

“Veel hullem on see, kui autosid pargitakse Ajamaja ette, see tekitab hoovist välja sõites liiklusohtlikke olukordi,” lisas linnateatri juht Piret Rauk.

Ei saa koju lõunale

Veetornelamu majavanema Gerd Vipre arvates võiksid Ajamaja töötajad oma kümmekond autot parkida Ajamaja all asuvasse parklasse, mitte aga maja ümber.

“Tallinna 18 elanikud ei saa päeva ajal üldse löögile, et kodus lõunalgi käia,” kurtis Vipre. “Nii nad otsivad kohta, parkides oma sõiduki Uus 36 maja juurde parklasse, rääkimata siis muruplatsist.”

Pool tundi Ajamajas parkimist on tasuta. Iga järgneva 15 minuti eest tuleb maksta viis krooni. Vaatamata sellele, et pool tundi parkimist on Ajamaja parklas tasuta, ei taha kliendid eriti seda varianti kasutada.

Ajamaja haldava Saarte Investeeringud OÜ haldusjuht Sirje Aeg peab üheks põhjuseks, miks ei taheta autosid maa-alusesse parklasse parkida, seal ruladega sõitvaid poisse. Aegi sõnul on parklas valvav Falcki töötaja nendega suisa hädas.

Parkimine kõigile tasuline

Ajamajas töötavad inimesed peavad samuti maa-aluse parkimise eest maksma. Ajamaja avamise järel oli parkimine mõni aeg tasuta, kuid vaatamata sellele ei tahtnud keegi seda võimalust kasutada.

Gerd Vipre arvates on Ajamaja parklas rulaga sõitmine vaid põhjuseks, kuhu taha peitu pugeda. “Kui muud üle ei jää, panen maja juurde üles parkimist keelava märgi,” ütles ta. “Kuid see on siiski väga äärmuslik variant.”

OÜ Saarte Investeeringud juhi Tullio Libliku sõnul rajati maa-alune parkla Ajamajas asuvate ettevõtete klientidele. “Kui me lubame töötajatel seal oma autosid tasuta parkida, kuhu siis kliendid oma sõidukid panevad? Iga maja pinda üüriva ettevõtte töötaja peab aru saama, et nad on klienditeenindusettevõtete töötajad,” ütles Liblik.

Kodus autoga lõunal käivate ümberkaudsete majade elanike kohta lausus Liblik: “Võtku võileib töö juurde kaasa. Miks on vaja autoga ringi sõita ja reostada loodust? Miks nad jalgsi ei käi?”

Linnateatri taha uus parkla

Tullio Libliku arvates on Kuressaare linnavalitsus jätnud parkimise korraldamata. “Parkimise reguleerimine on linnavalitsuse otsene ülesanne,” ütles ta.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles, et linnateatri taha garaa˛ide ette on kavas rajada uus parkla, mille jaoks peaks raha leidma linnaeelarvest. “Kui raha saab, on see üks esimesi asju, mis tuleb ära teha,” ütles Sepp.

Autode teisaldamise kohta lausus abilinnapea, et linn ei ole selle peale mõelnud. Pealegi puudub praegu vastava teenuse pakkuja. “Piiratud tasulise parkla rajamine ja sinna autode paigaldamine läheks linnale liiga kulukaks ettevõtmiseks,” märkis Sepp.

Teatri parkimiskohtadele parkimise kohta ütles abilinnapea, et tegemist on märkide mitteaustamisega ja linna käed jäävad siin lühikeseks. “Mis puudutab Ajamaja töötajate autode parkimist, siis see ei ole linna probleem,” ütles abilinnapea.

Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Urmas Kiili sõnul on politsei aeg-ajalt Ajamaja ümbruskonda kontrollinud. “Sel aastal pole aga märkimisväärseid liiklusalaseid rikkumisi seal tuvastatud,” ütles Kiil.

----

REPLIIK
Saamatu linnaplaneerimine

Ajamaja ümbruses valitsevas parkimiskorraldamatuses on süüdi ebapädevad linnaametnikud, kes lubasid ehitada kesklinna suure büroohoone, nõudmata selle juurde piisava hulga parkimiskohtade rajamist.

Fakt on see, et praegu ei suuda Ajamaja ümber tekkinud jamas enam keegi orienteeruda ja osapooled vaid süüdistavad teineteist. See, et veetorni elanikul pole päevasele ajal kuskile oma autosid parkida, ei paista eriti kedagi huvitavat.

Büroohoone omanik esineb keskkonnasõbraliku üleskutsega, et võtku hommikul võileib tööle kaasa ja ärgu reostagu autoga sõites loodust. Nali? Ajamaja kontorite töötajaid ta tühjalt seisvasse majaalusesse parklasse tasuta ei luba, sest parkla on ju klientidele. Need aga parklasse samuti ei sõida, sest lihtsam on ju parkida maa peale, mis siis, et keelumärgi alla. Huulil süüdimatu lause “ma ju ainult korraks”. Või silmis süüdlaslik pilk, et nägin märki küll, aga ehk keegi mu autot ei märka. Käin kähku ära!

Abilinnapea nendib, et märkide mitteaustajate vastu neil rohtu ei ole. Valesti parkivaid autosid minema vedada ei saa, sest poleks kedagi seda tööd tegemas ja poleks neid autosid kuskile panna ka. Ju ikka oleks, kui keegi viitsiks probleemiga tegelda.

Küll aga näeb lugupeetud linnavalitsus lihtsat lahendust: ehitada 18 parkimiskohta naabruses asuva Uus 38 maja korruselamu pesukuivatusplatsi ja linnateatri-taguste garaa˛ide vahele. Palju õnne, selle kandi elanikud!

Andres Sepp
 
  Ahto Jakson Meie Maa 03-03-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (1)
» Kuressaare kraanivesi veel lõplikult kolibakterist puhas ei ole
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2999 Veebimajutus: www.eq.ee