Neljapäev, 7. juuli Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Venemaal elavad Eesti pensionärid saavad peagi pensioniraha kätte  
  Pensionimakse Venemaal ja Valgevenes elavatele Eesti pensionäridele hilines, kuna Eesti sotsiaalkindlustusametil tuli otsida võimalusi teostada rublamakset. Nüüd on aga Eesti raha üle kandnud ja maksete teostamine sõltub elukohariikidest.

Eesti Rahvusringhäälingusse pöördus Vene föderatsioonis elav Eesti pensionär Tiit, kelle sõnul polnud ta neljapäevase seisuga kätte saanud talle Eestist määratud pensioni. "Eesti pensioniametilt ja Vene pensionifondilt ei ole mingit adekvaatset vastust saanud, kuigi olen korduvalt nende poole pöördunud," kurtis mees.


Sotsiaalministeeriumi piiriülese sotsiaalkindlustuse juht Leili Eenlo tõdes, et pensionimaksed Venemaal ja Valgevenes hilinesid tõesti. "Sellega oli palju janti, sest pidime makse tegema rublades ja seetõttu ülekanne ka hilines. Tänaseks on Venemaa ja Valgevene pensionifondid maksed kätte saanud ja raha on sealsetele pensionäridele välja maksmiseks olemas. Me ei tea täpselt, millal fondid maksed teostavad, aga loodetavasti toimub see lähipäevil," rääkis Eenlo neljapäeval ERR-ile.


Selleks, et pensionimakset üldse teostada, oli sotsiaalkindlustusametil vaja avada arve teises pangas ja pidada läbirääkimisi, et saada erandkorras rublamakse tegemise luba. "Selle makse teostas erandkorras SEB. Rohkem aga Eesti pangad rublamakseid ei tee," ütles Eenlo.


Järgmise kvartaalse makse tähtaeg jõuab kätte augusti lõpus. Selle teostamiseks otsitakse lahendusi juba praegu. "Ilmselt peame leidma rublamakse teostamiseks mõne korrespondentspanga," ütles Eenlo. Eestil on avatud arve ka Valgevenes, üks võimalus oleks kasutada pensioniraha ülekandmiseks seda kontot.


Venemaal elab üle 4000 inimese, kes saavad pensioni Eesti riigilt. Ühe kvartaalse makse suuruseks neile pensionide maksmiseks on umbkaudu kaks miljonit eurot.


Eesti ja Venemaa vahel on sõlmitud pensionikindlustust käsitlev koostööleping, mis reguleerib pensionide vastastikust väljamaksmist. Eestist maksab Venemaal elavatele Eesti pensioni saavatele isikutele pensioni sotsiaalkindlustusamet, kandes Venemaa pensionifondile üle kvartaalse kogusumma ja saates isikute nimekirja, kellele kui palju on vaja välja maksta. Sama teeb omalt poolt ka Venemaa pensioniamet.


 
  ERR 16-06-2022  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1617 Veebimajutus: www.eq.ee