Teisipäev, 3. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Päästke hot.ee ja online.ee e-kirjad (1)  
  Eestlaste seas on tekitanud suurt muret ootamatu äritehing, millega müüdi Eesti suurima sideteenuste ettevõtte kuuluv e-postikeskkond Norra aktsiaseltsile. Tiit Tilk, tuntud arvutiõpetaja ning endine hot.ee ja online.ee kasutaja, on avaldanud juhendi, mis aitab säästa eestlaste jaoks olulisi e-kirju ning päästa aastate jooksul kogunenud sisu.

Tiit Tilk väljendas oma muret, et selline äritehing võib paljusid eestlasi kahjustada ning riik ja valitsusasutused ei ole olukorda piisavalt sekkunud. Ta rõhutas, et tasuliseks muutuva teenuse ebanormaalselt kõrge hind ning eesti e-posti teenuse oluline kadumine on tekitanud pettumuse. Seetõttu otsustas Tilk aidata kasutajaid säilitama oma väärtuslikke e-kirju ning jagas juhendit, kuidas sellest olukorrast väljuda.


Juhendi põhirõhk on suunatud Thunderbird Portable e-posti rakendusele, mis võimaldab säilitada e-kirjade sisu ja saata-kustutada e-kirju nii, et need jäävad kasutaja enda arvutisse. Juhend on detailne ning sisaldab samm-sammult selgitusi selle kohta, kuidas paigaldada ja seadistada Thunderbird Portable, et säilitada olulisi e-kirju ning luua endale isiklik arhiiv.


Tiit Tilk tunnistas, et tal on kahju, et eesti e-posti teenused on tasuliseks muutumas või kustutatakse üldse ning et kodumaised teenusosutajad on hakanud asenduma välismaistega. Ta tõi esile kodumaise e-postikeskkonna lihtsuse ja mugavuse ning märkis, et kuigi paljud on juba üle läinud rahvusvahelistele teenustele nagu Gmail, on siiski neid, kes vajavad abi vanade e-kirjade säilitamisel.


Juhend, mille Tiit Tilk avaldas, aitab inimestel hoida enda jaoks olulised e-kirjad ning säilitada aastatepikkuseid mälestusi ja dokumente. Samuti julgustab ta inimesi looma varukoopiaid ning olema teadlikud võimalikest muutustest oma e-posti teenuse kasutamises.


Lõpetuseks rõhutas Tiit Tilk, et kuigi tema juhend võib olla ajutine lahendus, on oluline, et riik ja teenusepakkujad leiaksid tulevikus jätkusuutlikud viisid eesti e-posti teenuste säilitamiseks ning tagaksid, et inimeste väärtuslikud e-kirjad ei kaoks.


Peale online.ee teate avalikustamist, et teenus muutub tasuliseks, tuli Saaremaa internetifirma EQ Computer OÜ välja tasuta ja lihtsa e-posti teenusega - www.bc.ee.


Tiit Tilga juhend on saadaval aadressilt: https://bc.ee/online.pdf


 
  Saarlane.ee 30-08-2023  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Läinud september oli Eestis mõõtmisajaloo kõige soojem
» Valitsus kiitis kohustusliku kestlikkuse aruande rakendamise heaks
» Eesti uus suursaadik Ukrainas andis Zelenskile üle volikirja
» Kriitikute hinnangul võib keskmise kiiruse mõõtmine tekitada ohtlikke olukordi (5)
» Oma fotodega kalender on suurepärane kingitus mitte ainult jõuludeks
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2429 Veebimajutus: www.eq.ee